Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savo veiklą pradeda darbo grupė mokesčių pertvarkos klausimais

Data

2013 01 16

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius potvarkiu sudarė mokesčių sistemos peržiūros darbo grupę, kuri įvertins mokestinių pokyčių galimybes ir gaires.

Darbo grupei vadovaujantis Ministro Pirmininko patarėjas finansų klausimais Stasys Jakeliūnas teigia, jog per pirmąjį etapą ketinama ieškoti galimybių, kaip sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, kaip būtų galima keisti smulkaus ir vidutinio verslo apmokestinimo tvarką, taip pat bus aiškinamasi, ar verta keisti pridėtinės vertės mokesčio tarifą būtiniesiems maisto produktams.

„Darbo grupė, atsižvelgdama į būtinus sistemos veikimo principus – efektyvumą, paprastumą, teisingumą ir konkurencingumą, taip pat formuluos ir teiks Vyriausybei siūlymus dėl gilesnės mokesčių sistemos pertvarkos – tai bus antrasis veiksmų etapas. Galimos siūlymų sritys – mokesčių skaičiaus ir mokesčių administravimo naštos mažinimas, mokesčių progresyvumo didinimas, mokesčių tarifų bei dydžių keitimas ir kt.“, – sako premjero patarėjas finansų klausimais S. Jakeliūnas.

Pasak patarėjo, siūlomų mokestinių sprendimų visuma turi būti subalansuota ir negali didinti bendro valstybės biudžeto deficito. Be to, bus siekiama rasti bendrą sutarimą tarp įvairių institucijų ir organizacijų. Be Finansų ministerijos atstovų darbo grupėje taip pat dirbs Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Vilniaus universiteto, Investuotojų forumo, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto atstovai. Pirmosios darbų dalies atlikimo termino pabaiga – 2013 m. balandžio 30 d. Į antrojo etapo klausimus darbo grupės turės atsakyti iki 2013 m. birželio 30 d.