Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siekiama efektyvesnės taršos iš laivų kontrolės

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė Jūros aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo ir papildymo projektui ir teiks jį Seimui.
Pataisų projekto tikslas – įgyvendinti 2005 metais Europos Parlamento ir Tarybos priimtos direktyvos dėl taršos iš laivų ir sankcijų už pažeidimus nuostatas.
Įstatymo pataisos užtikrins efektyvesnį tarptautinių taršos iš laivų reikalavimų vykdymą. Šie reikalavimai nustatyti 1973 m. Tarptautinėje konvencijoje dėl teršimo iš laivų prevencijos, iš dalies pakeistoje 1978 m. protokolu ir 1992 metais Helsinkio konvencijoje dėl Baltijos jūros baseino jūrinės aplinkos apsaugos.
Priėmus įstatymo pataisas bus patikslintos dabar galiojančiame Jūros aplinkos apsaugos įstatyme vartojamos sąvokos ir nustatyti aiškesnis reikalavimai kenksmingųjų medžiagų, nuotekų ir šiukšlių išmetimui iš laivų Lietuvos Respublikos jūros rajone. Nuo šiol bus vadovaujamasi Tarptautinės konvencijos dėl teršimo iš laivų prevencijos reikalavimais, o ne Aplinkos ministerijos parengtomis taisyklėmis, kaip nustatyta šiuo metu galiojančiame Jūros aplinkos apsaugos įstatyme.
Įgyvendinus įstatymo pataisas, reikalavimai taršai taps griežtesni, kontrolė - efektyvesnė.

2006-12-13