Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma leisti darbuotojus įdarbinti per laikinojo įdarbinimo įmones

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui, kad būtų leista įdarbinti žmones per laikinojo įdarbinimo įmones. Toks įdarbinimo būdas užsienio šalyse dar yra žinomas darbo nuomos pavadinimu, kai laikiniems darbams ar projektams įmonės gali samdyti kvalifikuotus specialistus iš laikinojo įdarbinimo įmonės, kuri yra tiesioginis jo darbdavys, o kontraktui pasibaigus darbuotojas į ją grįš.

Įsigaliojus šiam siūlymui, būtų sudarytos palankesnės sąlygos ne tik verslui, bet ir dirbantiesiems. Įmonių vadovams būtų paprasčiau rasti kvalifikuotų specialistų trumpalaikiams darbams, jiems nebereikėtų kreiptis į tarpininkus ar patiems ieškoti reikiamų specialistų bei juos įtikinėti laikinai, pavyzdžiui, kelis mėnesius, dirbti. Tokiais atvejais, kai darbdavys negali pasiūlyti stabilumo ir garantijų, jog žmogus dirbtų ilgą laiką, paprastai būna sudėtinga rasti norinčių dirbti.

Tuo tarpu dirbantieji būtų kur kas labiau socialiai apsaugoti ir užtikrinti, kad turės pragyvenimo šaltinį, gaus pajamų. Tai leistų žmonėms jaustis finansiškai saugesniems.

Kitaip tariant siūloma, kad darbuotojai būtų laikomi dirbančiais laikinojo įdarbinimo įmonėje ir galėtų naudotis visomis garantijomis. Ypač svarbu tai, kad tuo metu, kai darbuotojas nebus įdarbintas, laikinojo įdarbinimo įmonė turės mokėti ne mažesnį kaip minimali mėnesinė alga atlygį už prastovos laiką. Su darbuotojais galės būti sudaromos tiek terminuotos, tiek neterminuotos laikinojo darbo sutartys.

Siekiant išvengti galimų piktnaudžiavimų ir darbuotojų išnaudojimo, numatyta laikinojo įdarbinimo įmonių priežiūra, kurią vykdys Valstybinė darbo inspekcija, kuri taip pat užtikrins laikinųjų darbuotojų teisių apsaugą.

Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymas buvo parengtas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, reglamentuojančios darbą per laikinojo įdarbinimo įmones, nuostatas. Dėl šio įstatymo dar turės apsispręsti Seimas ir Prezidentė.