Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma žymiai padidinti savivaldybių vaidmenį daugiabučių renovacijos procese

Data

2013 01 15

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta naujai parengtam daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modeliui, kuriuo siekiama didinti energinį efektyvumą daugiausia energijos suvartojančiuose daugiabučiuose pastatuose.

Šio renovacijos modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikės prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų, juos turėtų prisiimti tam tikros savivaldybių įmonės.

Gyventojams pritarus energijos efektyvumą didinančių investicinių projektų įgyvendinimui, už jų namui padarytas investicijas tektų mokėti bendra komunalinių mokesčių surinkimo tvarka už energiją sutaupytomis lėšomis.

„Paprastai kalbant, žmogui papildomai renovacija nekainuotų, gyventojai mokėtų tiek pat, kaip iki šiol, tačiau gyventų jau renovuotame name. Naujame Vyriausybės parengtame programos įgyvendinimo modelyje siūloma žymiai padidinti savivaldybių vaidmenį ir planuojama, kad pačios savivaldybės, įvertinusios esamą būklę, galėtų pradėti rengti energinio efektyvumo didinimo programas, kurios apimtų ne tik neefektyviai energiją vartojančius daugiabučius namus, bet ir kitos paskirties savivaldos teritorijoje esančius pastatus, inžinierinius tinklus, šilumos gamybos sektorių bei šilumos gamybos alternatyvas“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vyriausybė artimiausiu metu pakvies savivaldybes imtis iniciatyvos ir atrinkti neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius pastatus.