Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Turto bankas rengs koncepciją dėl buvusio Lukiškių kalėjimo pastatų panaudojimo

Data

2019 07 31

Įvertinimas
0
DSCF3645.jpg

Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.

„Svarbu, kad šis sostinės centre esantis pastatų kompleksas ir didelė jį supanti teritorija, kuri ištisą šimtmetį buvo atskirta nuo miesto, taptų nauju Vilniaus traukos centru, patrauklia kurtis  įvairioms  veikloms, renginiams. Verslo atstovai, kūrybininkai  yra pateikę  pasiūlymų  sukurti  čia vizualinių, scenos menų, startuolių ir kūrybinių industrijų klasterį, steigti viešbutį, muziejų. Visos šios idėjos turi būti apsvarstytos ir įvertintos,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Koncepcijos dėl šių pastatų ateities parengimo techninė specifikacija turės būti suderinta su Teisingumo ministerija, Finansų ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybe.

Oficialiai Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimas uždarytas liepos 2 d., suimtuosius ir nuteistuosius perkėlus į  kitas įkalinimo įstaigas.

Lukiškių kalėjimo šešių pastatų kompleksas – valstybės saugomas architektūrinis paminklas, kurio teritorija – beveik 2 hektarai ploto Vilniaus centre. Kompleksą sudaro administracinis pastatas, Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės pastatas, gamybinis pastatas, kalėjimo pastatas, kalėjimo-ligoninės pastatas, tvora ir kontrolinis perėjimo postas.

1904 m. baigtas statyti pastatas į Kultūros vertybių registrą įtrauktas nuo 2002 metų. Visą šį laikotarpį pastate veikė įkalinimo įstaiga.