Viešajame sektoriuje – naujovė, kuri leis sutaupyti ir efektyviau dirbti

Data

2017 10 04

Įvertinimas
0
Rinka ekonomika finansai shutterstock_116021734.jpg

Vyriausybė nuo 2018 m. birželio pradės valstybės institucijų ir įstaigų atliekamų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimą. Jis vyks trimis etapais. Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė teigia, kad funkcijų ir išteklių apjungimas leis valstybės institucijoms ir įstaigoms dirbti efektyviau ir sutaupyti lėšų. 

Skaičiuojama, kad įgyvendinus visus tris buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų konsolidavimo etapus, kasmet bus sutaupoma 40-50 mln. eurų. Lėšos bus taupomos dėl standartizuotų ir dalinai automatizuotų procesų efektyvumo bei vieningos informacinės sistemos naudojimo.

„Lietuvos viešajame sektoriuje būtina ieškoti sprendimų, kurie leistų efektyviau dirbti bei sutaupytas vidaus administravimo lėšas skirti viešosioms paslaugoms teikti. Konsolidavus bendrąsias buhalterines ir personalo administravimo funkcijas, bus daug racionaliau ir taupiau naudojami valstybės ištekliai. Iš esmės tai yra dabartinio spartėjančio, modernėjančio pasaulio kryptis – kuomet viešasis sektorius ima pavyzdį iš verslo ir kitų pažangių šalių viešojo sektoriaus bei pritaiko geriausius jo metodus savo reikmėms. Šioje vietoje laimi tie, kurie ryžtingai ir laiku imasi pokyčių. Mes šiuo metu būtent tai ir darome“, – sako Vyriausybės kanclerė M. Dargužaitė.

Pirmąjį konsolidavimo etapą planuojama pradėti 2018 m. birželio 1 dieną. Jame dalyvaus 160 biudžetinių įstaigų, kurios yra tiesiogiai atskaitingos Vyriausybei arba pavaldžios 9 ministerijoms – Aplinkos ministerijai, Energetikos ministerijai, Finansų ministerijai, Kultūros ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai,  Susisiekimo ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Ūkio ministerijai ir Žemės ūkio ministerijai. 

Vėsesni konsolidavimo etapai, atsižvelgiant į konsoliduojamų įstaigų specifiką, bus vykdomi detaliau įvertinus konsoliduojamų funkcijų turinį ir konsolidavimo galimybes. Antrąjį konsolidavimo etapą numatoma pradėti 2019 m. viduryje. Šiame etape dalyvaus visų ministerijų (išskyrus Krašto apsaugos ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos) įstaigos, kurių buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijos nebuvo konsoliduotos pirmojo etapo metu. Trečiasis etapas, kurio metu turėtų būti konsoliduojamos Krašto apsaugos ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos įstaigų buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijos, numatomas įgyvendinti nuo 2020 m. sausio 1 dienos.