Vyriausybė gins verslo interesą laisvai teikti paslaugas kitose ES šalyse narėse

Data

2006 01 09

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybė nusprendė prisijungti prie Europos Bendrijų Teisingumo Teisme nagrinėjamos Latvijos bendrovės Laval un Partneri Ltd, ginant teisę laisvai teikti paslaugas kitose ES šalyse narėse.

Latvijos bendrovė apskundė Švedijos profsąjungas, kurios boikotavo šios įmonės statybininkų darbą ir reikalavo pasirašyti kolektyvinę sutartį. Šioje byloje bus aiškinamasi, ar atitinkama Švedijos profsąjungų veikla bei susiję Švedijos įstatymai nepažeidžia ES piliečių teisės laisvai teikti paslaugas ir būti laikinai komandiruotiems į kitas šalis nares.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendė palaikyti Latvijos statybų bendrovės Laval un Partneri Ltd poziciją šioje byloje bei taip užtikrinti, kad Lietuvos įmonės nesusidurtų su panašiomis problemomis teikdamos savo paslaugas kitose ES valstybėse narėse.

Vyriausybė kviečia Lietuvos verslo atstovus aktyviau informuoti atsakingas valstybės institucijas apie patiriamas problemas kitose šalyse narėse, tam kad Vyriausybė galėtų efektyviai atstovauti Lietuvos interesus ir pateikti atitinkamus argumentus Europos Bendrijų Teisingumo Teisme.

"Tai labai svarbu Lietuvos kaip visateisės ES narės įtvirtinimui ir tai nėra vien tik ekonominės naudos dalykas“, – Vyriausybės pasitarime pažymėjo Ministras Pirmininkas A. Brazauskas.

2006-01-09