Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė pritarė Panerių memorialo kompleksinio sutvarkymo koncepcijos projektui

Data

2013 12 18

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybė protokoliniu sprendimu pritarė Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti kompleksinio sutvarkymo koncepcijos projektui.

Ši koncepcija nustato Panerių memorialo sutvarkymo ir pritaikymo lankymui principus, maksimaliai išsaugant išlikusius autentiškus bei minimaliai atkuriant sunaikintus šios žudynių vietos elementus. Koncepcijoje numatytos priemonės, skirtos išsaugoti istorinę atmintį apie Holokaustą Paneriuose XX amžiaus pirmoje pusėje.

Panerių memorialo kompleksinio sutvarkymo koncepcijos įgyvendinimui ketinama surengti tarptautinį konkursą, kuriame bus atrinktas memorialo sutvarkymo idėjos projektas. Konkurso rengimą ketinama koordinuoti su Holokausto švietimo institucijomis JAV, Lenkijoje ir Izraelyje.

Šiuo metu Panerių memorialo teritorija menkai pritaikyta didesniems lankytojų srautams: nėra pastato administracijai ir salės kultūriniams-edukaciniams renginiams. Panerių memorialo teritorijoje taip pat trūksta daugelio infrastruktūrinių elementų: informacinių stendų ir ženklų su nuorodomis apie duobes, takus, barakus, kanalus, laužavietes, nepakankamas takų, objektų ir visos teritorijos apšvietimas.

Panerių memorialas – tai išlikusi masinių žudynių vieta ir kapai, kur 1941–1944 metais čia nacių vykdytų egzekucijų metu buvo žudomi žmonės. Didelė dalis nužudytųjų palaikų buvo sudeginta, kiti liko užkasti šioje teritorijoje. Panerių memorialas sušaudytų aukų skaičiumi yra didžiausia Holokausto vieta Lietuvoje, plačiai žinoma tarptautiniu mastu.

Lietuvos Vyriausybė, atsižvelgdama į išskirtinę masinių žudynių vietos Panerių miške istorinę svarbą ir reikšmę, Panerių memorialui yra suteikusi nacionalinės reikšmės kultūros paminklo statusą.