Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė pritarė Viešojo valdymo tobulinimo komisijos siūlymui efektyviau naudoti valstybės biudžeto lėšas

Data

2016 04 04

Įvertinimas
0
_MG_7938.jpg

Ministrų kabinetas pasitarime pirmadienį apsvarstė Viešojo valdymo tobulinimo komisijos, pirmininkaujamos Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, 2015 metų veiklos ataskaitą.

„Praėjusiais metais Vyriausybė, priimdama atitinkamus sprendimus, atsižvelgė į Komisijos pasiūlymus dėl viešųjų įstaigų skaičiaus mažinimo ir tokių įstaigų vykdomos komercinės veiklos atsisakymo, Vyriausybei atskaitingų institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų efektyvesnio atlikimo, o šiandienos pasitarime pritarta rekomendacijoms dėl viešųjų išlaidų efektyvumo didinimo ir valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros išlaidų mažinimo“, – po pasitarimo sakė Vyriausybės kancleris.

Atsižvelgdama į ataskaitos išvadas ir rekomendacijas, Vyriausybė pritarė pasiūlymui inicijuoti viešųjų išlaidų peržiūras, pradedant nuo sričių, kuriose išlaidos yra didžiausios ir galima sutaupyti daugiausia valstybės biudžeto lėšų. Taip pat nutarta keisti valstybės biudžeto asignavimų planavimo principus, kai valstybės biudžeto asignavimai planuojami pagal praeitus metus, neatsižvelgiant į konkrečioje valdymo srityje pasiektus rezultatus ir įvykdytas pertvarkas. Finansavimo atskiroms valdymo sritims didinimą ar mažinimą nutarta sieti su struktūrinių reformų ar Vyriausybės prioritetų įgyvendinimu. Atsižvelgiant į šias Komisijos rekomendacijas, Finansų ministerija parengs viešųjų išlaidų peržiūrų atlikimo gaires ir pateiks Vyriausybei pasiūlymus dėl viešųjų išlaidų peržiūros organizavimo, valstybės biudžeto asignavimų planavimo principų keitimo, valdymo išlaidų mažinimo krypčių nustatymo.

Vyriausybė taip pat pritarė Komisijos rekomendacijoms dėl valstybės nekilnojamojo turto perdavimo valdyti centralizuotai proceso paspartinimo – siekiant reikšmingai sumažinti valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros išlaidas, nutarta valstybės institucijoms ir įstaigoms, neperduodančioms centralizuotai valdyti nenaudojamo valstybės funkcijoms atlikti nekilnojamojo turto, šio turto valdymo ir priežiūros išlaidų dydžiu mažinti atitinkamų metų valstybės biudžeto asignavimus. Iki šių metų pabaigos Finansų ministerija pateiks Komisijai pasiūlymus, kaip paskatinti nekilnojamojo turto centralizuoto valdymo procesą.

Vidaus reikalų ministerijai pateiktos rekomendacijos dėl spartesnio viešųjų ir administracinių paslaugų inventorizavimo ir sukurtos analitinės informacinės sistemos naudojimo valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų teikiamų paslaugų analizei ir kokybės gerinimui.