Vyriausybėje - energetikų pasitarimas

Data

2006 01 06

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybėje surengtame pasitarime energetikos klausimais buvo nuspręsta, jog dėl Seime numatomų svarstyti Dujų įstatymo pataisų kitą savaitę dar tartis su Ūkio ministerijos, dujininkų, Valstybinės kainų reguliavimo tarnybos, Seimo atstovais. Pasak Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko, šis klausimas, matyt, bus svarstomas ir Politinėje taryboje.

Pasitarime taip pat buvo kalbama apie požeminės dujų saugyklos reikalingumą. Viena vertus, tai užtikrintų tiekimo užtikrinimo patikimumą, kita vertus, tokios saugyklos statybos kaštai didintų ir dujų kainą vartotojams. Viena iš realių požeminės saugyklos statybos vietų buvo minima Vakarų Lietuva, tačiau geofizinei ir geologinei šios vietos studijai atlikti dar reikia papildomų lėšų. Neatmetama ir galimybė dalyvauti plečiant Latvijoje esančią Inčiukalnio saugyklą, kuria jau dabar gali naudotis Lietuva ir kuri ateityje gali tapti Baltijos regiono saugykla. Premjeras taip pat atkreipė dėmesį į galimybę statyti suskystintų dujų terminalą, galbūt parengti galimybių studiją apie tokio terminalo statybą.

Pasitarime buvo konstatuota, kad su Lenkija niekaip nepavyksta susitarti dėl elektros tilto, nors Vyriausybė jau daugybę kartų mėgino kalbėtis ne tik su buvusiąja, bet ir su naująja Lenkijos Vyriausybe. Deja, kol kas naujų poslinkių nėra, todėl, uždarius Ignalinos AE, Lietuva taptų izoliuota nuo ES elektros energijos tinklo. Taigi, atsiradus šiems, naujiems, ne vien nuo Lietuvos pusės priklausantiems argumentams, iškyla Ignalinos AE veiklos pratęsimo galimybė. Jeigu kalbame apie naujo branduolinio reaktoriaus statybą Lietuvoje, pasak Premjero, turime turėti ir labai aiškią mūsų kaimynų Latvijos ir Estijos nuomonę.

Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, sukvietęs energetikus į pasitarimą, taip pat domėjosi energetikų nuomone apie rengiamą Nacionalinės energetikos strategiją.

2006-01-06