Vyriausybėje pasirašyta Lietuvos ir Maltos Ordino bendradarbiavimo sutartis

Data

2017 09 04

Įvertinimas
0
IMG_1755.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir  Maltos Ordino Didysis Kancleris J.E. Albrecht Freiherr von Boeselager pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo metines ir pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą. 

„Šiandien pasirašyta sutartis yra glaudaus bendradarbiavimo rezultatas, o kartu ir naujas bendradarbiavimo puslapis tokiose srityse, kaip sveikatos priežiūra, socialinė apsauga, pabėgėlių problemos“, – sakė Ministras Pirmininkas.  

Premjeras padėkojo Didžiajam Kancleriui už Maltos Ordino veiklą Lietuvoje. Premjeras pasidžiaugė tokiais projektais, kaip „Maltiečių sriuba“, „Maistas ant ratų“, vaikų dienos centrai. Anot S. Skvernelio, tokios iniciatyvos suteikia pagalbą pažeidžiamiausiems Lietuvos žmonėms. 

„Matome glaudaus bendradarbiavimo vaisius. Kalbant apie Maltos Ordino indėlį į mūsų savanorystės skatinimą, socialinės atskirties mažinimą, labdaringą veiklą, tikrai padarytas didžiulis proveržis“, –  teigė premjeras S. Skvernelis. 

Premjeras padėkojo Didžiajam Kancleriui už asmeninį indėlį per 1991 metų sausio 13 dienos įvykius.  Didysis Kancleris J.E. Albrecht Freiherr von Boeselager tuomet atvyko į Lietuvą su medikamentų siunta šalies ligoninėms iš Vokietijos ir palaikė mūsų šalį jai sunkiu metu.