Vyriausybės dėmesys – sostinei

Data

2009 12 18

Įvertinimas
0

Ministrų kabinetas pirmadienį, gruodžio 21 d., posėdžiaus Vilniaus miesto savivaldybėje.
Pasitarimo darbotvarkėje numatyta aptarti Apskričių reformą ir funkcijas, kurios nuo 2010 m. liepos 1 d. bus perduotos savivaldybei. Ministrų kabinetas aptars Vilniaus vakarinio aplinkkelio tiesimo finansavimo klausimus. Pasitarimo metu Vilniaus miesto meras informuos Vyriausybę apie savivaldybės skolas ir aptars būdus, kaip jas sumažinti. Dėl lėšų stygiaus stringa ir Nacionalinio stadiono statybos darbai. Vyriausybės pavedimu Vilniaus miesto savivaldybė yra atlikusi preliminarius skaičiavimus dėl Nacionalinio stadiono Šeškinėje finansavimo. Vyriausybei bus pateikti preliminarūs skaičiavimai, kiek kasmet kainuotų Nacionalinio stadiono Šeškinėje statybos ir valdymo koncesija, įgyvendinus valdžios ir privataus sektorių partnerystę.
Taip pat kartu su Vyriausybe bus ieškoma sprendimų dėl savivaldybės įmonių dalinio privatizavimo ir veiklos optimizavimo, miesto meras informuos Ministrų kabinetą apie mokesčius už VĮ Registrų centras teikiamas paslaugas, pateiks privatizuojamų objektų sąrašą, aptars kitus sostinei aktualius klausimus. Tarp jų – valstybinės žemės išpirkimo, žemės skyrimą Vilniaus pilių valstybiniam kultūriniam rezervatui, krašto apsaugos sistemos institucijoms priklausančių tarnybinių butų perdavimo savivaldybei klausimus ir kitus.
Į Ministro Pirmininko tarnybos (MPT) Visuomenės informavimo departamento Piliečių ir atviros vyriausybės skyrių kreipiasi vilniečiai miesto gyventojams aktualiais klausimais. Tie klausimai dažnai yra Vilniaus miesto savivaldybės kompetencijos, tačiau su įvairiais skundais ir pasiūlymais vilniečiai kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybę ar Ministrą Pirmininką. Daugiausiai klausimų MPT sulaukia dėl nuosavybės teisių į žemę atkūrimo Vilniaus mieste, daugiabučių gyvenamųjų namų administratorių ir bendrijų veiklos, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos, regioninės atliekų deginimo gamyklos statymo Lazdynuose, reikiamo dėmesio socialinio būsto statybai.
Vilniečiai aktyviai reiškia nuomonę (dažniausia – žodžiu) ir dėl Guggenheimo muziejaus filialo Vilniuje. Vieni vertina jį kaip būdą pritraukti turistų ir užsienio šalių dėmesį, kiti įžvelgia šiame projekte tik nepateisinamą pinigų švaistymą krizės laikotarpiu, abejoja jo kultūriniu indėliu bei erdvių užpildymu.
Panašios nuomonės išsakomos ir dėl Nacionalinio stadiono. Vieniems skaudu matyti neišnaudotas galimybes, kitiems stadiono poreikis nesuprantamas.
Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė, norėdama įsigilinti į vietos savivaldos ir jos gyventojų problemas, išvažiuojamuosius pasitarimus rengia jau nebe pirmą kartą. Tokie pasitarimai jau vyko Klaipėdoje, Kaune, o šį pirmadienį Ministrų kabinetas posėdžiaus Vilniaus miesto savivaldybėje.