Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris susitiko su būsimais ministrais

Data

2019 11 15

Įvertinimas
1
LRVK_20191115_0090.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir kai kurių ministerijų vadovybės atstovai susitiko su projekto „Studente, tapk ministru!“ dalyviais Vyriausybės posėdžių salėje.

 „Jaunieji ministrai, džiaugiuosi, per trumpą laiką jūs suspėjote ne tik įžvelgti problemas, bet ir sugalvoti, kaip jos galėtų būti sprendžiamos. Tikiuosi, jog pajutote, kad buvimas ministru ar tiesiog valstybės tarnautoju nėra lengva profesija. O gerų valstybės tarnautojų mūsų valstybei reikia kaip niekad – tik taip galime tikėtis maksimaliai geriausių sprendimų. Viliuosi, kad šis projektas neatbaidė, o tik sudomino jaunus žmones tokiu gyvenimo iššūkiu“, – sakė A. Stončaitis.

Studentai-ministrai diskutavo apie  finansinės pagalbos priemonių teikimo pažeidžiamoms grupėms sistemos tobulinimą, bedarbio statuso studentams ir savanorystės skatinimą. Juos taip pat domino  gerovės ir psichinės sveikatos stiprinimas aukštojoje mokykloje ir apdraustųjų valstybės lėšomis rato plėtimas, aptarta švietimui skirtos valstybės biudžeto dalies ir investicijų į bendrabučių infrastruktūra, reikalingi pokyčiai švietimo sistemoje , diskutuota apie studentų, atvykstančių iš trečiųjų šalių, integraciją ir regioninę politiką bei kitus  klausimus.  

Lietuvos studentų sąjunga (LSS), minint Tarptautinę studentų dieną, kvietė studentus vienai dienai tapti pasirinktos ministerijos vadovu arba Ministru Pirmininku ir Vyriausybės posėdyje aptarti, kaip kiekviena ministerija gali prisidėti prie būsimo ar esamo studento gerovės kūrimo bei puoselėjimo.