Vyriausybės programai antrina ir Tarptautinis valiutos fondas

Data

2017 05 15

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvai vadovą Christophą Klingeną ir kitus ekspertus. TVF atstovai premjerui pristatė rekomendacijas dėl Lietuvos ekonomikos plėtrai būtinų reformų.

„Džiugu, kad visi TVF rekomendacijos sutampa su  Vyriausybės darbotvarke ir jau pradėtais darbais –  pradedant švietimo reforma ir baigiant inovacijų skatinimu. Tai dar viena paskata aktyviai siekti rezultatų ir teigiamų pokyčių šalyje“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

TVF atstovas Christophas Klingenas, pristatydamas ataskaitą premjerui, palankiai įvertino Vyriausybės pastangas konsoliduoti valstybės finansus ir laikytis griežtos fiskalinės drausmės, pabrėžė švietimo reformos Lietuvoje svarbą visuose lygiuose – vidurinio ir aukštojo mokslo, profesinio mokymo srityse. Teigiamai įvertintos šalies pastangas reformuoti darbo santykius ir jau pradėtas įgyvendinti paskatas investicijoms į inovacijas.

Susitikimo metu premjeras, pabrėždamas švietimo reformos svarbą, pažymėjo, kad šioje srityje tikimasi ilgai laukto proveržio, kuris pirmiausia teigiamai paveiktų mokslo kokybę ir sudarytų sąlygas mokytojams gauti konkurencingą atlyginimą. Pabrėždamas socialinės nelygybės problemą Lietuvoje, Vyriausybės vadovas pritarė ataskaitoje pasiūlytai priemonei – mažiausias pajamas uždirbančių darbuotojų apmokestinimo mažinimui.  

TVF nare Lietuva tapo  1992 m. Pradiniame bendradarbiavimo etape svarbiausia buvo galimybė pasinaudoti Fondo finansiniais ištekliais ir technine pagalba. Šiuo metu Lietuvos bendradarbiavimas su TVF pagrįstas ekonominėmis konsultacijomis, dalyvavimu pasaulinės ekonomikos, finansų rinkų raidos ir padarinių Lietuvai analizės procese bei taikant tarptautinius finansinės veiklos standartus.

 

         

 

Sekite Vyriausybės naujienas FACEBOOK ir TWITTER