BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2020-02-27 Rekomenduojama nesilankyti masinio susibūrimo vietose

Ketvirtadienį įvykusiame Valstybės ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje nuspręsta rekomenduoti Lietuvos gyventojams nesilankyti masinių susibūrimų vietose.

„Šiuo metu Lietuvoje nėra fiksuoto nei vieno koronaviruso atvejo, tačiau matome, kad jis jau pasiekė kaimynines valstybes. Pirmas susirgimas fiksuotas Estijoje. Taip pat turime prisiminti, kad šalyje didėja sergamumas gripu. Vietose, kuriuose susirenka daugiau žmonių, rizika užsikrėsti ženkliai didėja, todėl gyventojai turėtų tai vertinti. Kol nėra fiksuotas nei vienas susirgimas Lietuvoje, nėra pagrindo imtis drastiškų priemonių. To neleistų ir įstatymai, tačiau nerekomenduojame lankytis jokiuose dideliuose renginiuose. Ypač žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi. Jei šalyje būtų fiksuoti ligos židiniai, rekomendacijas pakeistų privalomi nurodymai“, - teigė centrui vadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pirmojo posėdžio metu dar kartą įvertinta, kokiais resursais šiuo metu disponuoja valstybės institucijos ir kur pasiruošimo reikėtų daugiau. Taip pat patvirtinta Visuomenės informavimo grupė ir susitarta dėl modelio, kokiu būdu informacija bus teikiama visuomenei.

„Ne tik nuolatos atnaujinsime informaciją, tačiau numatytu laiku atsakysiu į visus žurnalistų klausimus. Nuolat pateiksime ir laboratorijoje atliekamų tyrimų rezultatus. Identifikavus pirmąjį viruso atvejį apie tai nedelsiant bus pranešta visuomenei“, - minėjo A. Veryga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-11