BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Lietuva 2050 | Ateitį kurkime šiandien

„LIETUVA 2050“ – KAS TAI?

Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“ (toliau – Strategija LT2050) – tai ilgesnės negu 20 metų trukmės dokumentas, kuriame nustatoma valstybės pažangos vizija, jai įgyvendinti reikalingos valstybės vystymosi kryptys ir poveikio rodikliai, rodantys siekiamus socialinės, ekonominės ir aplinkos būklės pokyčius šalies mastu. Strategijos LT2050 projektą numatoma parengti ir pateikti Seimui iki 2023 m. kovo 10 d.

Strategiją rengia Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Seimo Ateities komitetu, Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA) ir Vilniaus universitetu. Strategija LT2050 kuriama vadovaujantis Strateginio valdymo įstatymu ir Strateginio valdymo metodika, kurie įpareigoja Valstybės pažangos strategiją rengti vadovaujantis naujausiais prognozavimo metodais ir ateities vertinimo principu.

Sekite naujienas Lietuva 2050 Facebook puslapyje >>
 

STRATEGIJOS LT2050 RENGIMO PRIEŽASTYS

Pirma, dabartinis dinamiškas, sudėtingas ir neapibrėžtas pasaulis kasdien pateikia naujų iššūkių, prie kurių tenka prisitaikyti. COVID-19 pandemija iš esmės paspartino skaitmeninės transformacijos tendencijas verslo, valdymo, švietimo ir kitose gyvenimo srityse. Kita vertus, ji pagilino nelygybę, paspartino hipersusietumo ir demografinio disbalanso tendencijas, aktualizavo atsparumo klausimus.

Antra, pažangių užsienio valstybių (Singapūro, Jungtinės Karalystės, Suomijos ir kt.) vyriausybės nuolat seka didžiąsias –  megatendencijas (angl. megatrends) technologijų, inovacijų ir kitose srityse ir atitinkamai pritaiko savo viešąją politiką. Šios megatendencijos – tai reikšmingi, globalūs, ilgalaikius pokyčius lemiantys veiksniai, kurie matomi jau dabar ir, tikėtina, veiks ateityje.

Trečia, Lietuvai reikia labiau atsižvelgti į globalius ir spartesnius, nei manyta, klimato kaitos pokyčius, taip pat tarptautinių organizacijų (Jungtinių Tautų Organizacijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir kt.), kurių narė ji yra, keliamus prioritetus bei ilgalaikius įpareigojimus (siekiančius 2050 m.) savo narėms.

Šios priežastys verčia permąstyti ir įvertinti Lietuvai įtaką darančius globalius pokyčius, pasinaudoti žiniomis, informacija ir moksliniais tyrimais numatant Lietuvos ateities bei galimybių įvairovę, kurią galėtų kurti jos piliečiai.
 

STRATEGIJOS LT2050 RENGIMO EIGA

Strategijos rengimo procesai ir metodai išsamiai aprašyti Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo metodologijoje. Pagrindiniai rengimo etapai ir laikotarpiai nurodyti toliau pateiktoje rengimo schemoje:

Pav. Strategijos LT2050 rengimo schema.