BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės pažangos tarybos veikla

Valstybės pažangos taryba yra Vyriausybės komisijos statusą turinti patariamoji institucija Vyriausybei ir Ministrei Pirmininkei valstybės ateities projektavimo ir jos pažangos klausimais. Pirmą kartą ji buvo sudaryta bendradarbiaujant su visuomene, socialiniais ir ekonominiais partneriais, Andriaus Kubiliaus Vyriausybės 2010 metais, tuometei Vyriausybei rengiant pirmąją valstybės ilgalaikę Strategiją „Lietuva 2030“, kuri turėtų „sutelkti šalies visuomenę Lietuvos ilgalaikės pažangos vizijai „Lietuva 2030“ sukurti“. Šią tradiciją tęsė XVI ir XVII vyriausybės.

Bendradarbiaudama su Seimo Ateities komitetu, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė yra įsipareigojusi parengti ir iki 2023 m. pavasario sesijos pradžios pateikti Seimui Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“, todėl Valstybės pažangos taryba yra ne tik patarianti Vyriausybei, bet ir sutelks įvairių profesinių, ekspertinių, politinių, kultūrinių, regioninių ir kitų bendruomenių įžvalgas, kokia turėtų būti ilgalaikė valstybės vizija ir kaip ją įgyvendinti. Valstybės pažangos tarybos nariai bus Lietuvos ateities idėjos ambasadoriais.

Valstybės pažangos tarybos sudėtis artimiausiu metu bus atnaujinama, siekiant į jos veiklą įtraukti aktyvius visuomenės (apie 50 proc.), parlamentinių frakcijų (apie 20 proc.) ir valdžios institucijų (apie 30 proc.) atstovus.

Informacija bus papildyta.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-21