BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


65 proc. piliečių apsisprendę dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl pilietybės išsaugojimo, kuriame bus sprendžiama ar Lietuvos piliečiai, įgiję kitos NATO ar ES šalies pilietybę, galės išsaugoti Lietuvos pilietybę.

Vyriausybės kanceliarijos užsakymu vasario 18-28 d. atlikto „Spinter tyrimai“  visuomenės nuomonės tyrimų  duomenimis, apie vyksiantį referendumą žino 80 proc. piliečių,  jame dalyvauti apsisprendę du trečdaliai (65 proc.) apklaustųjų.

Dalyvavimas referendume suvokiama  kaip svarbi pilietinės pozicijos išraiška – 49 proc. su tuo visiškai sutinka, dar 40 proc. sutinka.

Panašios nuostatos matomos ir vertinant teiginį, kad referendume sprendžiamas klausimas yra svarbus Valstybės ir Tautos gyvenimui (atitinkamai 40 proc. ir 45 proc.).

Svarbu pastebėti gana aiškius vertinimų skirtumus pagal socialines demografines charakteristikas – jaunimas (iki 25 m.) mažiau domisi šiuo klausimu ir turi mažiau žinių, tuo tarpu vyresnio amžiaus respondentų žinios dažniau yra netikslios.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-26