BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dveji Vyriausybės darbo metai

2018 m. gruodžio 13 d. sukanka lygiai dveji metai nuo septynioliktosios Vyriausybės darbo pradžios.

Susipažinkite:

Dveji Vyriausybės darbo metai: augančios pajamos, daugiau skaidrumo

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vertinimu, didžiausi pokyčiai matyti daug metų neliestose ir nereformuotose  srityse, dėl ko neskaidriai ir nepelningai veikė valstybės įmonės, ilgus metus nebuvo didinamos socialinės išmokos, nesprendžiamos „Sodros“ finansinės bėdos.

„Nors viešai kalbama tik apie didžiausius skaudulius, tačiau Vyriausybei tenka spręsti visas problemas kompleksiškai. Nuo pirmos darbo dienos siekiame, kad didėtų Lietuvos gyventojų pajamos. Nuosekliai laikėmės šios pozicijos, pirmiausia, galvodami apie asmenis, kuriems valstybės paramos reikia labiausiai. Džiugu, kad ženkliai augo pensijos, buvo įvesti vadinamieji „vaiko pinigai“, padidintas neapmokestinamų pajamų dydis, sumažinti darbo mokesčiai.

Kartu turėjome ieškoti finansinių resursų šiems pokyčiams. Sumažinome ministerijų ir joms pavaldžių institucijų išlaidas, sėkmingai pertvarkėme valstybės įmones, gerai sekasi kovoti su šešėline ekonomika, ką pripažįsta nepriklausomi ekonomistai bei ekspertai. Manau, kad tai buvo esminiai sprendimai, kurių naudą jaučia ir ateityje dar labiau pajus visi Lietuvos žmonės“, - teigia Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio, jo, septynioliktoji Vyriausybė išsiskiria tuo, kad griežtai laikosi ir tęsi prieš rinkimus duotus pažadus. Nors ne visi sprendimai iš karto vertinami palankiai, tačiau duoti pažadai ir toliau bus vykdomi.

Sumažintas alkoholio prieinamumas ir jau dabar galima konstatuoti, kad priemonės pasiteisino. Mokyklose įvestas etatinio mokytojų darbo apmokėjimas ir klasių sistema. Tai leido padidinti mokytojų atlyginimą, apmokėti už papildomas mokytojų veiklas, o tai itin svarbu mokykloms, esančioms regionuose. Nepadarius šių pokyčių ir likus su mokinio krepšeliu situacija būtų kur kas liūdnesnė.

Ministras pirmininkas pabrėžia, kad dveji šios Vyriausybės darbo metai buvo paženklinti augančia ekonomika, didėjančiais atlyginimais, rekordiniu užsienio investicijų srautu. Daug užsibrėžtų ambicingų tikslų pavyko pasiekti anksčiau laiko.

Tai - ir tinkamas įsipareigojimų NATO vykdymas, ir 14-ta Lietuvos vieta „Doing Business“ reitinge, ir itin sėkmingai įvykdyti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos reikalavimai bei Lietuvos tapimas šios svarbios organizacijos nare.

„Darbai bus tęsiami. Nuo Naujųjų metų prasideda valstybės tarnybos pertvarka, startuoja nauja pensijų sistema, pradeda veikti priemonės, skirtos konkurencingumui ir skaidrumui mažmeninėje prekyboje didinti. Toliau nuosekliai didinsime paramą vaikus auginančioms šeimoms. Gyventojų pajamų augimas išliks šios Vyriausybės prioritetu“, - teigia S.Skvernelis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-29