copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Strateginių projektų portfelio komisija siekdama, kad svarbiausios šaliai reformos būtų įgyvendintos laiku, skaidriai ir efektyviai, 2017 m. rugsėjo 28 d. patvirtino strateginių projektų sąrašą ir kiekvienam projektui įgyvendinti paskyrė atsakingą asmenį (projekto savininką). Visi strateginiai projektai sudaro strateginių projektų portfelį, skirtą 33 Vyriausybės prioritetams įgyvendinti.

 

Strateginių projektų portfelį sudaro šie pagrindiniai projektų tipai:

  • Infrastruktūros – projektai, kurie atitinka valstybės strateginius tikslus ir yra skirti objektams, aptarnaujantiems ūkį ir gyventojus (inžineriniai tinklai, susisiekimas, komunikacijos, komunalinės, visuomeninės ir kitos gyventojams teikiamos ar aplinkos kokybę gerinančios paslaugos), modernizuoti, atnaujinti ar statyti. Jie skatina ekonomikos augimą, socialinį vystymąsi ir atveria investicijas privačiam verslui. Šie projektai turi atitikti pagrindinius nacionalinių, Europos Sąjungos ir NATO teisės aktų reikalavimus.
  • Informacinių technologijų – projektai, kurie atitinka valstybės strateginius tikslus ir skirti programinei įrangai kurti, techninei įrangai bei tinklams įsigyti ar atnaujinti, debesims ir virtualizacijai, verslo analizės ir duomenų valdymui bei IT paslaugų įgyvendinimui. 
  • Pokyčių – projektai, skirti pokyčiams viešajame sektoriuje diegti, institucijų vidiniams procesams tobulinti, valstybės institucijų ir įstaigų atliekamoms funkcijoms modernizuoti ir visuomenei teikiamų paslaugų kokybei gerinti.
  • Gynybos – projektai, skirti karinės įrangos įsigijimui, gynybos sistemų įdiegimui ar kitų Lietuvos Respublikai strategiškai svarbių ir LR Krašto apsaugos ministerijos identifikuotų uždavinių įgyvendinimui užtikrinti.

Kiekvieną mėnesį Komisija renkasi ir vertina strateginių projektų įgyvendinimo rezultatus, sprendžia nesutarimus dėl strateginių projektų finansinių ir žmogiškųjų išteklių, nustato ir valdo strateginių projektų tarpusavio priklausomumą, vertina ir šalina bendrąsias strateginių projektų įgyvendinimo rizikas. Medžiagą Komisijai rengia ir teikia Vyriausybės kanceliarijoje veikianti projektų valdymo grupė, kuri, be pagalbos Komisijos nariams, teikia metodinę pagalbą už strateginių projektų įgyvendinimą atsakingiems projektų savininkams. Tuo tarpu projektų savininkai kas mėnesį Komisijai pateikia įgyvendinamų projektų eigos statusą bei pristato iškilusias problemas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektų valdymo standartas reglamentuoja ir aprašo Vyriausybės vykdomų projektų, programų ir portfelių valdymo procesus ir procedūras, siekiant užtikrinti Vyriausybės projektų, programų ir portfelių vykdymą nenukrypstant nuo suplanuoto tvarkaraščio, numatytos apimties ir biudžeto, maksimizuoti sukuriamą naudą ir efektyviai stebėti bei kontroliuoti projektus, programas ir portfelius.

Standartas yra peržiūrimas ir atnaujinamas ne rečiau kaip vieną kartą per pusę metų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-26