BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektų valdymo standartas detaliai aprašo Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų Vyriausybei atskaitingų institucijų įgyvendinamų projektų, projektų programų ir portfelių valdymo procesus ir procedūras.

Pirmoji LRV Projektų valdymo standarto versija Vyriausybės kanceliarijos buvo išleista 2017 m. Antroji versija papildyta išleista 2018 m. Trečioji aktuali versija patvirtinta 2020 m. spalio mėn.

 

Standartas yra metodinis dokumentas, kuriame pateiktas susistemintas teorines ir praktines projektų valdymo žinias rekomenduojama taikyti siekiant efektyviau įgyvendinti viešajame sektoriuje vykdomus projektus, projektų programas ir portfelius. Dokumente aprašomos projektų, projektų programų ir portfelių valdymo procedūros, kuriomis remiantis projektai, projektų programos ir portfeliai būtų įgyvendinami pagal suplanuotą tvarkaraštį, apimtį ir biudžetą. Standarte pasiūlytas taikyti projektų, projektų programų ir portfelių stebėsenos ir kontrolės mechanizmas užtikrina racionalesnį valstybės išteklių naudojimą ir didesnės naudos visuomenei sukūrimą.

Standarte aprašoma projektų valdymo sistema, pateikiamos pagrindinės projektų valdymo srities sąvokos ir apibrėžimai, žinių sritys, praktiniai projektų, projektų programų ir portfelių įgyvendinimo viešajame sektoriuje principai. 

Standarto turinys yra grindžiamas pamatiniu PMI (angl. Project Management Institute) projektų valdymo standartu PMBOK®.

Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatyme (2020 m. birželio 25 d. Nr. XIII-3096, kuris įsigalioja 2021-01-01 (Įstatymo 25 straipsnio 3, 4, 5 ir 6 dalys įsigalioja 2020-07-10. Įstatymo 15 straipsnio 6 dalis įsigalioja 2022-01-01.)) (toliau – SVĮ) yra apibrėžtos strateginio valdymo sąsajos su projektiniu valdymu, kurios Standarte nedetalizuojamos. Standartas detalizuoja Projektų valdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 712 „Dėl Projektų valdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), nuostatų taikymą. Standarte vartojamos sąvokos, apibrėžtos Apraše, pažymėtos žvaigždute „*“.

Vyriausybės kanceliarija reguliariai peržiūri ir atnaujina Standartą.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-29