BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2021–2030 m. nacionalinis pažangos planas

2020 m. rugsėjo 9 d. Vyriausybė patvirtino 2021–2030 m. nacionalinį pažangos planą (toliau – Planas), kuriuo siekiama nustatyti pagrindinius ateinantį dešimtmetį valstybėje siekiamus pokyčius, užtikrinančius pažangą socialinėje, ekonominėje, aplinkos bei saugumo srityse, ir sutelkti finansavimo šaltinius šiems pokyčiams įgyvendinti.

Plane numatomi ilgalaikiai strateginiai tikslai, pažangos uždaviniai ir kiekybiniai pažangai matuoti skirti rodikliai su siektinomis reikšmėmis 2030 metams. Plane taip pat numatytos tarpinės rodiklių reikšmės 2025 metams, kurios leis įsivertinti pasiekimus Plano įgyvendinimo laikotarpio viduryje – ar pasiekta pakankama pažanga, ar reikalingos papildomos priemonės ir veiksmai.

Strateginiai tikslai įgyvendinami laikantis trijų horizontaliųjų principų: inovatyvumo (kūrybingumo), darnaus vystymosi ir lygių galimybių visiems, kuriais siekiama nuosekliai formuoti visuomenės pažangai svarbias vertybes ir skatinti norimus požiūrio bei elgsenos pokyčius.

Iš viso įgyvendinant Planą 2021–2030 m. numatoma investuoti apie 17,1 mlrd. eurų. Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių finansinių investicijų dalis sudaro apie 85 proc. visų planuojamų investuoti lėšų.

2021 m. spalį Planas buvo pakeistas siekiant Plano uždavinius, poveikio rodiklius ir jų reikšmes suderinti su Aštuonioliktosios Vyriausybės programa, numatyti sėkmės rodiklius, taip pat patikslinti ir papildyti Planą aktualia informacija, remiantis nacionalinių plėtros programų rengimo metu atliktų problemų priežasčių analizių rezultatais.

Vyriausybės nutarimas dėl Plano patvirtinimo

2021–2030 metų nacionalinis pažangos planas

1 priedas. Strateginių tikslų, pažangos uždavinių ir poveikio rodiklių sąrašas

2 priedas. Finansinės projekcijos

3 priedas. Sąsajos su „Lietuva 2030“ ir darnaus vystymosi tikslais

Plano rengimą koordinavo Vyriausybės kanceliarija. Į rengimo procesą buvo įtrauktos visos ministerijos, Respublikos Prezidento kanceliarija, Seimas, visuomeninės organizacijos, Vyriausybės socialiniai ir ekonominiai partneriai, akademinė bendruomenė.

Plano projektas buvo rengiamas metus:

  • 2019 m. kovo 19 d. ir 21 d. inicijuotos keturios apskritojo stalo diskusijos su socialiniais ir ekonominiais partneriais, skirtos idėjoms generuoti ir pirminiams pasiūlymams surinkti (Kovo 19-21 d. viešųjų diskusijų ataskaita);
  • 2019 m. balandžio 26 d. Atvirajame pažangos forume diskutuota dėl šalies strateginių tikslų artimiausiam dešimtmečiui;
  • 2019 m. lapkritį parengtas pirminis Plano projektas;
  • 2019 m. lapkritį – 2020 m. sausį vykdytos viešosios konsultacijos Plano projektui aptarti:

- organizuotos 2 viešosios diskusijos, kuriose dalyvavo apie 90 dalyvių iš 59 skirtingų organizacijų (Gruodžio 9 d. viešosios diskusijos ataskaita; 3 nuoroda: gruodžio 10 d. viešosios diskusijos ataskaita);

- 18 organizacijų ir (ar) fizinių asmenų raštu pateikė pasiūlymus dėl Plano; iš viso pateikti 136 konkretūs pasiūlymai; atsižvelgta arba iš dalies atsižvelgta į 62 proc. pateiktų pasiūlymų (Pateiktų pasiūlymų įvertinimas);

- portale „E. pilietis“ vykdyta visuomenės apklausa, jos metu piliečiai pateikė iš viso 96 komentarus apie formuluojamus Plano tikslus (Elektroninės apklausos rezultatai).

2020 m. kovą Plano tvirtinimas atidėtas dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos, kuri lėmė neapibrėžtumą šalies ekonominių socialinių rodiklių makroekonominėse prognozėse.

2020 m. vasarą atlikta Plano projekto peržiūra, siekiant įvertinti pasikeitusią situaciją ir COVID-19 sukeltų padarinių poveikį Plano projekte nustatytiems strateginiams tikslams, pažangos uždaviniams bei poveikio rodikliams. Į Plano peržiūros procesą taip pat buvo įtraukti Vyriausybės socialiniai ekonominiai partneriai. 2020 m. rugsėjo 1–7 d. atnaujintas Plano projektas skelbtas portale „E. pilietis“, taip sudarant galimybes visiems suinteresuotiems asmenims pateikti vertinimus ir įžvalgas dėl Plano projekto.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-28