BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Komitetai ir komisijos

Vyriausybės komitetai yra Vyriausybės patariamosios institucijos. Jų tikslas – teikti Vyriausybei pasiūlymus dėl jos veiklos prioritetų, politikos ir strategijos tam tikroje srityje pasirinkimo ir jų atitikties Valstybės pažangos strategijai, prireikus derinti ministrų pozicijas sprendžiant valstybės valdymo reikalus. Vyriausybės komitetai sudaromi iš Vyriausybės narių, Vyriausybės kanclerio arba Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo.

Vyriausybės strateginis komitetas

Vyriausybės strateginis komitetas teikia  Vyriausybei pasiūlymus dėl jos veiklos prioritetų, politikos ir strategijos tam tikroje srityje pasirinkimo ir jų atitikties Valstybės pažangos strategijai, prireikus derina ministrų pozicijas sprendžiant valstybės valdymo reikalus.

Krizių valdymo komitetas

Krizių valdymo komitetas yra strateginio lygio krizių valdymo sistemos institucija, padedanti Vyriausybei priimti sprendimus dėl krizių valdymo koordinavimo. Komitetas  numato krizių valdymo strategiją, koordinuoja krizių valdymą, teikia  Vyriausybei pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos krizių valdymo sistemos plėtros krypčių, krizių valdymo strategijos, susidarius krizinei situacijai ar kilus krizei, organizuoja jos lokalizavimą ir koordinuoja  valdymą, rekomenduoja  Vyriausybei krizės valdymo operacijos vadovą.

Vyriausybės komisijos sudaromos Vyriausybės pavestoms užduotims atlikti. Vyriausybės komisijos sudaromos iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, asociacijų, mokslo ir studijų institucijų atstovų, nepriklausomų ekspertų, prireikus ir kitų asmenų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-04