BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ateities scenarijų rengimo dirbtuvės

APIE DIRBTUVES

Kiek Lietuvai svarbios skaitmeninio hipersusietumo, vykstančių technologinių transformacijų, klimato kaitos, poslinkių geopolitinėje erdvėje, demografinių pokyčių, nelygybės įvairėjimo ir kitos tendencijos? Kurios iš jų darys didžiausią poveikį Lietuvos ateičiai per ateinančius dešimtmečius? Šiuos ir kitus klausimus planuojame aptarti ateities scenarijų dirbtuvėse. Ekspertinių diskusijų ir įžvalgų pagrindu ketinama parengti ateities scenarijus, į kuriuos atsižvelgiant bus formuojama Lietuvos 2050 vizija ir raidos kryptys. 

Esame įsitikinę, kad tik dalindamiesi savo žiniomis ir idėjomis galime rasti geriausią sprendimą mūsų valstybės, mūsų visų ateičiai.  


APIE SCENARIJŲ RENGIMĄ  

Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“ yra rengiama pasitelkiant ateities įžvalgų (angl. foresight) metodiką. Vienas iš pirmųjų žingsnių – įvertinti aplinkoje vykstančius pokyčius ir pamėginti numatyti, kokį ateities kontekstą jie formuoja. Esama tendencijų, kurios gali būti gana gerai prognozuojamos, kaip pavyzdžiui, demografinės projekcijos ar BVP augimas, tačiau ateičiai gali būti ne mažiau reikšmingi dabartyje vos matomi pokyčių ženklai (vadinamieji ankstyvi signalai), kurie gali lemti dideles transformacijas ateityje. Tai įvairūs išradimai, naujovės, socialinės inovacijos ir kita. Dalis iš jų – sunkiai tikėtini, bet radikaliai gyvenimą keičiantys įvykiai, vadinamosios „juodosios gulbės“. Su vienu iš jų – COVID-19 pandemija – pasauliui teko neseniai susidurti. Kokie panašūs netikėtumai galimi ateityje ir kiek esame jiems pasirengę?   

Atsižvelgiant į visa tai, norėtume drauge su Jumis aptarti, kaip atrodys mūsų valstybės ateitis įvairiais aspektais – valdysenos, ekonomikos, socialinės sanklodos, santykio su mus supančia aplinka ir kt.   


DALYVAVIMAS  

Siekiama surinkti įvairią dalyvių grupę, kurią sudarys skirtingų sričių akademikai, ekspertai, praktikai ir politikai, todėl kvietimai buvo platinami asmeniškai atrinktai tikslinių dalyvių grupei pagal parengtą 600+ ekspertų sąrašą.


DIRBTUVIŲ GRAFIKAS  

Dirbtuvės 

Numatomas rezultatas  

Data  

Laikas  

Vieta

Tendencijų reikšmingumo nustatymo
dirbtuvės  

Pasirinktos dvi tendencijos, kurios suformuos scenarijų rengimo ašis.  

Kovo 7 d. 
Kovo 8 d.  

13-17 val.  
9-13 val.  

Nuotoliu per MS Teams
programą  

Aktualių ateities problemų
identifikavimo dirbtuvės naudojant
Ateities trikampio metodiką  

Išgrynintos šiai dienai akivaizdžios tendencijos, ateities tendencijų
signalai ir barjerai, stabdantys pokytį.  

Kovo 17 d. 

9-17 val.  

VU Mokslinės komunikacijos
ir informacijos centras
(VU MKIC)  

Bazinių scenarijų parengimo dirbtuvės  

Keturi baziniai / orientaciniai scenarijai. Matricos ašimis
naudojamos pirmose dirbtuvėse pasirinktos dvi tendencijos ir
jų kraštutinumų naratyvai.  

Kovo 29 d. 

9-17 val.  

VU MKIC  

Diskusija apie scenarijus su Seimo nariais Balandžio 1 d.    Nuotoliu
Ateities scenarijų galutinių projektų dirbtuvės Tobulinami dviejų scenarijų tekstai iki galutinio varianto Rugsėjo 9 d. 9-12 val. STRATA
Antrosios ateities scenarijų galutinių projektų dirbtuvės  Tobulinami dviejų scenarijų tekstai iki galutinio varianto Rugsėjo 19 d.  13-17 val. STRATA

 

„Lietuva 2050" ateities scenarijai

Ateities scenarijų „Lietuva 2050 projektas 2022 05 04 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-17