BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Metodologija, tyrimai, apžvalgos

Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo metodologija

Metodologija paaiškina būdus ir procesų visumą, kaip kuriama Valstybės pažangos strategija. „Lietuva 2050“ rengimo metodologija paremta svarbių iššūkių, pagrindinių pokyčių tendencijų ir „silpnų signalų“ (t. y. įvykių ar reiškinių, kurie gali signalizuoti apie potencialius reikšmingus pokyčius ateityje) identifikavimu taip pat sunkiai prognozuojamų, bet galinčių turėti didelį poveikį pažangai veiksnių (vad. „juodųjų gulbių“) įvertinimu.


„Lietuva 2050“ vizijos ir strateginių ambicijų pirminis dokumentas 

Šis dokumentas yra pirminis „Lietuva 2050” vizijos ir strateginių ambicijų pasiūlymas. Jame trumpai pateiktas jų parengimo procesas, taip pat pristatoma suformuota Lietuvos vizija ir strateginės ambicijos. Dokumentas bus tikslinamas atsižvelgiant į viešųjų konsultacijų metu surinktus duomenis iš piliečių ir organizacijų. 


„Lietuva 2050" ateities scenarijai

Siekiant tinkamai pasiruošti naujos valstybės pažangos strategijos rengimui ateities įžvalgų (angl. foresight) metodu, šioje ataskaitoje pristatomi įvairių sričių Lietuvos ekspertų suformuoti alternatyvūs valstybės raidos scenarijai. Atsižvelgiant į scenarijų rengimo dirbtuvių dalyvių atrinktus Lietuvos ateičiai svarbius pokyčių veiksnius, ilgalaikes raidos tendencijas ir jų galimą įtaką šalies raidai buvo sukonstruoti hipotetiniai (galimi) Lietuvos ateities scenarijai. Kartu su ateities įžvalgų metodu scenarijų rengimui buvo taikytos išplėstinė sisteminė analizės ir numatomų rengti programų išankstinio vertinimo prieigos.


Valstybės ateities raidos vertinimas piliečių požiūriu

Šioje ataskaitoje pateikiama piliečių lūkesčių ir baimių dėl Lietuvos ateities analizė. Tyrimo metu buvo nagrinėta, kaip šalies gyventojai suvokia Lietuvos tapatybę, kokias viltis turi dėl šalies socialinės ir kultūrinės, technologinės, ekonominės aplinkos bei politikos padėties. Ši ataskaita yra vienas iš duomenų šaltinių rengiant valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“.


Piliečių ir ekspertų pateikti Lietuvos ateities vizijos ir ambicijų pasiūlymai

Valstybės pažangos strategijos rengimo metu buvo vykdomas strateginių ambicijų rinkimo etapas, į kurį įsitraukė bendrakūrėjai, piliečiai ir ekspertai. Kūrybinių dirbtuvių ir susitikimų metu jie kartu pateikė 383 ambicijų pasiūlymus ateities Lietuvai. Išlaikant dalyvių pasiūlytą žodyną ir atsižvelgiant į išryškėjusias bendras vertybines nuostatas, jos buvo sisteminamos į rinkinius ir pateiktos svarstyti Valstybės pažangos tarybai. Toliau strateginės ambicijos bus derinamos su bendrakūrėjais ir visuomene viešųjų konsultacijų būdu. Pasirinktos pagrindinės strateginės ambicijos bus Lietuvos ateities vizijos sudedamoji dalis ir kartu lems kryptį, kuria šalis judės ir sieks proveržio. 


Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo koncepcija

Koncepcija numato, kaip ir kokiais etapais bus rengiamas Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ projektas, kuris turi būti suderintas su dabar ypač svarbia Nacionalinio saugumo strategija.


Pirminė megatendencijų analizė

Ataskaitoje analizuojamos 14 didžiųjų tendencijų, mėginant apžvelgti, kurios iš jų bus aktualiausios mūsų valstybės pažangai, kokios tikėtinos šių tendencijų pasekmės trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje, kokie galimi kylantys iššūkiai ir atsiveriančios galimybės Lietuvai. Ši ataskaita – vienas iš Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo pradinių dokumentų.


Lietuvos Respublikos ateities projektavimo iššūkiai. Kitų šalių ateities kūrimo ekosistemų analizė ir pradiniai siūlymai Lietuvai

Apžvalgoje nagrinėjamos kitų šalių ateities kūrimo ekosistemos ir pateikiami siūlymai, kaip ateities įžvalgų metodai gali būti panaudoti tvaresnės Lietuvos ateities kūrimui.


2021 m. strateginio prognozavimo ataskaita. ES pajėgumas ir laisvė veikti

Šioje 2021 m. strateginio prognozavimo ataskaitoje pateikiama į ateitį orientuota daugiadisciplinė ES pajėgumo ir laisvės veikti ateinančiais dešimtmečiais perspektyva. Remiantis ekspertų vadovaujamu tarpsektoriniu prognozavimo proceso išvadomis, joje nurodomos pasaulinės tendencijos, netikrumas ir pasirinkimo galimybės, kurie formuos Europos ateitį.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-31