BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


A. Kubilius: už šilumos sąskaitas Vilniuje socialdemokratai ir darbiečiai atsako kartu su A. Zuoku

Data

2011 12 22

Įvertinimas
0

„Už nepateisinamai išaugusias šilumos sąskaitas Vilniuje atsako ne tik Vilniaus meras Artūras Zuokas, bet ir jį remianti valdančioji koalicija miesto taryboje,“ – sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Komentuodamas šiandien Seimo posėdyje įsiplieskusią diskusiją jis kalbėjo: „Dėl šilumos Vyriausybę nepagrįstai kaltinantys socialdemokratai ir darbiečiai pamiršta, jog yra valdančiosios koalicijos Vilniuje nariai ir kartu su A. Zuoku atsako už tai, kad vilniečiams Kalėdas sugadino būtent išpūstos sąskaitos už šildymą“.

Šiandien Seimo posėdyje socialdemokratė Birutė Vėsaitė apkaltino Vyriausybę, esą ji „dėl šilumos nepadarė nė žingsnio ateinančių metų biudžete“. Jos žodžiais tai, „kas atsitiko Vilniuje su šilumos kaina, yra verta ne tik Prokuratūros, bet ir Seimo dėmesio, (...) visi vilniečiai yra sukelti ant kojų, nes žmonėms labai sugadintos Kalėdos“.

Į šiuos B. Vėsaitės samprotavimus A. Kubilius atsakė: „Aš tikrai pritariu Birutei Vėsaitei ir siūlau iškviesti rytoj į Seimą Vilniaus vicemerą Romą Adomavičių, socialdemokratą, kuris yra atsakingas už energetikos ūkį, kadangi Vilniaus mieste už šilumos kainą atsako Vilniaus miesto savivaldybė“.

Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys tvirtino esą už šilumos kainas atsako Seimas: „Mes tik ką du įstatymus priėmėm apie tai šnekėdami, o jūs aiškinat apie merą, vicemerą ir dar ką nors. Jūs pats žinot, kaip tas darosi, bet jūs meluojat ir politiškai elgiatės. Mūsų priimti įstatymai ir atveda prie tokių kainų“.

Premjeras kategoriškai atmetė K. Daukšio kaltinimus tariamai melavus: „Negaliu tylėti, kai mane nepagrįstai kaltina melu. Noriu priminti, kad Vilniaus mieste šilumos vartotojai turi problemų, visų pirma, su padidėjusiu šilumos suvartojimu, o ne su šilumos kaina“. Premjeras priminė K. Daukšiui, kad jo partija priklauso Vilniaus valdančiajai koalicijai ir pasiūlė išsiaiškinti su meru ir koalicija, kodėl Vilniaus mieste visi šilumos vartotojai jiems valdant yra šitaip skriaudžiami.

Šįryt interviu „Žinių radijui“ Premjeras pareiškė, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas turi suvokti savo atsakomybę dėl šilumos kainų sostinėje.

Vilniaus miesto merą A. Zuoką miesto taryboje palaiko valdančioji koalicija, kurią sudaro A. Zuoko vadovaujamas visuomeninis judėjimas „Taip“, Darbo partija, Socialdemokratų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljansas.