BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atrankoje į valstybės tarnybą – daugiau reikalavimų praktiniams gebėjimams

Data

2008 12 30

Įvertinimas
0
Siekdama tobulinti priėmimą į valstybės tarnybą ir įtvirtinti galimybę efektyviau patikrinti pretendentų gebėjimus atlikti valstybės tarnautojo pareigybės apraše nustatytas funkcijas, Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Valstybės tarnybos įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektui ir teiks jį svarstyti Seimui.
Pakoreguotos įstatymo nuostatos leistų visapusiškai objektyviai patikrinti pretendentų būtinus gebėjimus atlikti valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, pavyzdžiui, kompiuterinio raštingumo ar užsienio kalbų rašymo įgūdžius. Pagal dabar galiojančias įstatymo nuostatas, egzamino žodžiu metu galima patikrinti tik pretendentų užsienio kalbų kalbėjimo ir supratimo gebėjimus, o rašymo gebėjimų – ne.
Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad konkurso į valstybės tarnautojo pareigas metu pretendentams gali būti pateikiama praktinė užduotis. Šiuo metu pretendentai egzaminuojami raštu (testas) ir žodžiu (pokalbis).

2008-12-30