BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atšaukiami nutarimai dėl tiesioginių išmokų pieno gamintojams ir dėl pieno supirkimo kainų

Data

2003 04 11

Įvertinimas
0

Vyriausybės posėdyje paskelbti negaliojančiais 2003 m. kovo 26 d. nutarimai dėl tiesioginių išmokų pieno gamintojams ir dėl pieno supirkimo kainų 2003 m. balandžio – rugsėjo mėnesiais.

Pieno rinkos dalyvių netenkino Vyriausybės patvirtinti tiesioginių išmokų paskirstymo principai, todėl Vyriausybė, atsižvelgusi į žemdirbių savivaldos organizacijų, kai kurių savivaldybių administracijų ir atskirų pieno gamintojų rezoliucijas bei siūlymus, atšaukė minėtus nutarimus.

        Tiek pieno gamintojai, tiek perdirbėjai savo argumentus išsakė įvairiuose susitikimuose su Žemės ūkio ministru bei Ministru Pirmininku.

        Atšaukus nutarimą dėl diferencijuotų tiesioginių išmokų pieno gamintojams, Žemės ūkio ministerija artimiausiomis dienomis pagal Žemės ūkio rūmų ir Pieno gamintojų asociacijos bei kitų žemdirbių savivaldos organizacijų pasiūlymus patvirtins 52 mln. litų, skirtų tiesioginėms išmokoms, skyrimo principus ir taisykles. 

        Siekiant apsaugoti smulkius pieno gamintojus, kad nebūtų ženkliai mažinamos pieno supirkimo kainos, Vyriausybė nutarė teikti paramą pieno perdirbimo įmonėms garantijoms už imamus trumpalaikius kreditus apyvartinėms lėšoms formuoti bei kompensuoti dalį bankų palūkanų, taip pat iš dalies kompensuoti eksportuojamų pieno produktų saugojimo išlaidų, jeigu įmonės 1-4 karvių laikytojams vasaros laikotarpiu mokės ne mažesnę kainą kaip 300 Lt už aukščiausios rūšies pieno toną.

 

2003 04 11