BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos šalių premjerų pokalbyje – raginimai sutarti dėl politinės deklaracijos nepirkti elektros iš Astravo AE

Data

2020 06 10

Įvertinimas
0
LRVK_20200610_011.JPG

Šiandien Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Latvijos ir Estijos Ministrai Pirmininkai vaizdo konferencijos metu aptarė Baltijos regionui svarbiausius transporto ir energetikos projektus, derybas dėl elektros iš nesaugios branduolinės jėgainės Astrave nepirkimo ir jų eigą. Vaizdo pokalbyje taip pat dalyvavo už Transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė Adina Valean.

Susitikimo pradžioje Lietuvos Premjeras pabrėžė principinę Lietuvos poziciją dėl Astravo ir elektros energijos nepirkimo iš šios nesaugios elektrinės. Anot Sauliaus Skvernelio „Lietuva ir toliau principingai siekia vieningos Baltijos šalių pozicijos dėl prekybos elektra iš nesaugių trečiųjų šalių elektrinių ribojimo.“ Šią Lietuvos poziciją tvirtai remia ir Lenkija.

Ministras Pirmininkas padėkojo kolegoms už bendrą darbą rengiant Baltijos valstybių ir Lenkijos paraišką antrajam sinchronizacijos etapui, kurio bendra vertė siekia 1,2 mlrd. EUR, finansuoti.

Aptariant „Rail Baltica“ projektą Lietuvos Ministras Pirmininkas padėkojo Europos Komisijai už paramą projektui ir pabrėžė šio projekto svarbą regionui. Anot Premjero: „pagrindinis mūsų tikslas – kad Rail Baltica projektas būtų įgyvendintas laiku. Lietuva vykdo darbus ir tai padarys iki 2026 metų“, - sakė Premjeras.

Europos Komisijos paskelbtame Europos ekonominio atsigavimo plane, „Rail Baltica“ projektas išskiriamas kaip ypatingos svarbos projektas siekiant viso regiono ekonominio atsigavimo. Anot Ministro Pirmininko: “svarbiausia yra konkretūs darbai tinkamai ir laiku įgyvendinant šį visai Europai svarbų projektą, nuo kurio priklauso ir ilgalaikė regiono ekonominės raidos sėkmė“.

Baltijos valstybių premjerai taip pat pasidžiaugė, kad „Baltijos burbulas“ švelninant karantino sąlygas ir atkuriant laisvą asmenų judėjimą, bei atveriant sienas veikia sklandžiai bei tarnauja kaip pavyzdys visai Europai. Saulius Skvernelis taip pat informavo savo Baltijos kolegas apie sėkmingą nuotolinį susitikimą su Lenkijos Premjeru birželio 5 d., kurio metu buvo sutarta, kad Lenkija savo sienas atvykstantiems iš Lietuvos ir Baltijos šalių atvers nuo birželio 12 d.