Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Briuselyje baigėsi Europos Vadovų Tarybos susitikimas

Data

2006 12 15

Įvertinimas
0
Šiandien Briuselyje baigėsi dvi dienas trukęs Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus ir Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Valstybių vadovai nubrėžė tolimesnes Europos Sąjungos plėtros gaires. Pažymėta, kad ligšiolinis procesas buvo labai sėkmingas politiniu ir ekonominiu požiūriu, todėl plėtra turi tęstis. Valstybių kandidačių integracijos sparta turi priklausyti nuo jų reformų pažangos.

Lietuvos nuomone, pirmiausia reikia vidinio sutarimo ES plėtros klausimais. Lietuva kartu pasisako už tai, kad ES liktų atvira organizacija, skatinanti teigiamus pokyčius kaimyniniuose regionuose, todėl nedera nustatyti papildomų narystės kriterijų.

Taryba pritarė, kad 2007 m. pirmąjį pusmetį būtų parengta sustiprinta Europos kaimynystės politika ir Centrinės Azijos strategija. Lietuvos nuomone, ypač būtina plėtoti santykius su Rytų Europos šalimis, skatinant jų ekonominę integraciją į europines struktūras, stiprinant žmogiškuosius ryšius.

Taryba priėmė sprendimus dėl Europos energetikos politikos. Prezidentas V.Adamkus pabrėžė Lietuvos energetikos tinklų integravimo į bendrą rinką svarbą. „Noriu atkreipti dėmesį į didėjančias Rusijos energetikos monopolijų galias ES vidaus rinkoje; sakė Lietuvos vadovas. „Tai kelia susirūpinimą, kadangi gali būti įtakojama konkurencija ES vidaus rinkoje.“ Prezidentas V. Adamkus pasiūlė 2007 m. kovo mėn. Europos Vadovų Taryboje suformuoti bendrą požiūrį į Rusijos kompanijų politiką ES rinkoje.

Ministras Pirmininkas G.Kirkilas pabrėžė, kad Lietuvos dėka energetinio saugumo ir kaimynystės politikos stiprinimo klausimai atsirado ES darbotvarkėje. Pasak Premjero, dar labai svarbu, kad nuo šiol iškilus incidentui, susijusiam su energetika, jau nebe viena šalis turės spręsti tą problemą, o visa ES.

Briuselyje, bendraudamas su žurnalistais, G.Kirkilas pasidžiaugė sėkminga sandorio su PKN Orlen dėl „Mažeikių naftos“ akcijų pabaiga. Jis kalbėjo, kad nepaisant to, kad šis sandoris sėkmingai užbaigtas, ateityje laukia nauji projektai ir jau šiandien susitikę su Lenkijos Premjeru jie kalbėsis apie bendrus energetinius projektus.

2006-12-15