BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bus galima atidėti mokesčių už patentus ir prekių ženklus sumokėjimą

Data

2020 03 25

Įvertinimas
0
patentai.jpg

Esant ekstremalioms aplinkybėms Teisingumo ministerija siūlo sustabdyti terminus, per kuriuos reikia sumokėti mokesčius už patentų, prekių ženklų, dizaino registravimą. Tokioms Teisingumo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms šiandien pritarė Vyriausybė.
Seimui priėmus šias pataisas, pramoninės nuosavybės objektų  – už patentų, prekių ženklų, dizaino –pareiškėjai ir savininkai išvengtų finansinių nuostolių ar netgi teisių praradimo. Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, gali sutrikti įprasta veikla, pavyzdžiui,  gali būti praleisti terminai patentų mokesčiams sumokėti.
Už patento galiojimą reikia kasmet sumokėti mokestį, o jeigu nesumokama – baigiasi    patento galiojimas. Prekės ženklas galioja 10 metų, ir jo terminas pratęsiamas, sumokėjus prekės ženklo mokestį. Kitu atveju tą patį  prekės ženklą gali  užregistruoti kitas asmuo. 
Pasibaigus ekstremaliai situacijai, įprastiniai  mokesčių terminai būtų atnaujinti.