BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bus keičiama palaikų perkėlimo finansavimo tvarka

Data

2019 06 05

Įvertinimas
0
_MG_7918.jpg

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtam projektui, kuriuo tobulinama rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo, laidojimo vietų įamžinimo arba pažymėjimo finansavimo tvarka.

Siekiama sudaryti sąlygas savivaldybėms, kurių teritorijose surastose kapavietėse aptikta daugiau kaip 20 žmonių palaikų, gauti valstybės finansavimą palaikų perkėlimui, laidojimo vietų įamžinimui arba jų pažymėjimui dotacijos būdu. 

Vadovaujantis dabar galiojančia tvarka, visas išlaidas padengia savivaldybė ir kitais finansiniais metais jas kompensuoja Kultūros ministerija. Ši tvarka savivaldybėms nėra paranki, nes, prireikus iškelti didesnį skaičių palaikų, tenka iš savivaldybės biudžeto skirti (nors ir laikinai) daug  lėšų. 

Pavyzdžiui, Armalėnų kaime Šilutės rajone 2011 m. surasta apie 700 Macikų lageriuose kalėjusių žmonių palaikų, o jų perkėlimui reikėtų apie 500 tūkst. eurų. Tokių  laisvų lėšų savivaldybės biudžete  nėra, tad jau ne vienerius metus ji negali pradėti palaikų perkėlimo darbų. 

Pakoregavus esamą tvarką, nereikės skirti nei papildomų valstybės biudžeto lėšų, nes jos bus planuojamos ir skiriamos kaip dotacija, nei keisti kitų teisės aktų.