copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bus rūpinamasi užsienio valstybėse be tėvų globos paliekamų vaikų parvežimu

Data

2004 12 22

Įvertinimas
0
Vyriausybė patvirtino Užsienio valstybėse likusių be tėvų globos vaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką taisykles.
Nutarimo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, jog pastaruoju metu daugėja atvejų, kai užsienio valstybėse be tėvų globos paliekami nepilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai arba piliečių vaikai, o vaikų parvežimu pasirūpinti vaiko tėvai, artimieji giminaičiai ar kiti susiję asmenys neturi galimybių. Šiuo metu nėra numatyta atsakinga institucija už tokios procedūros organizavimą ir vykdymą, taip pat nėra skiriamos lėšos vaiko parvežimo išlaidoms finansuoti.
Užsienio valstybėse be tėvų globos likusių vaikų parvežimo funkciją nutarta priskirti Įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri yra atsakinga už nacionalinio ir tarptautinio įvaikinimo klausimus ir turi socialinio darbo su tarptautinėmis globos ir įvaikinimo organizacijomis patirties. Vaiko parvežimo į Lietuvą išlaidos bus dengiamos iš biudžete Įvaikinimo tarnybai skiriamų lėšų.

2004-12-22