BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl Nacionalinio investuotojo Vyriausybė turės apsispręsti kartu su Prezidentu

Data

2007 11 20

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas pagrindine priežastimi, dėl kurios jis paprašė darbo grupės sustabdyti derybas su „NDX energija“ įvardijo Prezidento V.Adamkaus laišką Valstybės kontrolei ir pastarosios atsakymą Prezidentui.
Prezidentas savo laiške, remdamasis vieša informacija suabejojo dėl Vyriausybės pasirengimo užtikrinti materialinį valstybės interesą derybose. Savo ruožtu Valstybės kontrolė atsakė, jog „galima daryti prielaidą, kad nebuvo tinkamai pasiruošta atstovauti valstybės interesams steigiant nacionalinį investuotoją“.
Pirmiausia, pasak Premjero, Į Vyriausybės darbo grupę buvo įtraukti ne tik Vyriausybei pavaldžių institucijų, bet ir Seimo, Prezidentūros bei Valstybės saugumo departamento atstovai, turintys nemenką darbo patirtį atsakingose situacijose. Darbo grupei vadovauja Ūkio ministras Vytas Navickas. Laikinąjai komisijai (darbo grupei) talkina didelę tarptautinę patirtį turintys investicinio banko HSBC ekspertai, iš esmės pagerinę mūsų vertinimus. “Todėl, neabejoju, kad darbo grupė yra pajėgi užtikrinti visapusišką valstybės interesų apsaugą derybų procese“, pareiškė G.Kirkilas.
Antra vertus, darbo grupė dar nebuvo suspėjusi baigti įmonių įvertinimo bei pasiruošimo deryboms proceso. Tai turėjo būti padaryta vakar po pietų. Tačiau Valstybės kontrolė tokį griežtą verdiktą grupės atžvilgiu priėmė tarpinių diskutuojamų dokumentų pagrindu. Tai, pasak Ministro Pirmininko, jam kelia nerimą: „Aš nesuprantu, kaip galima apginti valstybės interesą, jei yra diskutuojami juodraštiniai vertinimo variantai, atskleidžiamos silpnosios mūsų pozicijų vietos privačiam investuotojui. Tai sujudino ir finansų rinkas. Nežinau, kokio dar didesnio viešumo galima reikalauti“.
Trečia, kad ir nesutikdamas su tokia Valstybės kontrolės pozicija, Premjeras laiko ją labai rimtu signalu, po kurio derybos šitomis aplinkybėmis negali būti tęsiamos ir Vyriausybė kartu su Prezidentu turės apsispręsti dėl tolesnio jų vykdymo tikslingumo. Pasak G.Kirkilo, iš esmės yra pareikštas nepasitikėjimas darbo grupe. Jei Prezidentas tai patvirtins, Premjeras yra apsisprendęs šią savo paties sudarytą darbo grupę išformuoti.
Ir svarbiausia, patikino Ministras Pirmininkas, Vyriausybė neatsisako Nacionalinio investuotojo suformavimo idėjos ir yra pasiryžusi tęsti Atominės elektrinės įstatymo įgyvendinimo darbus. „Bet kuriuo atveju, turiu pabrėžti, kad šis Nacionalinio investuotojo suformavimo procesas negalės būti užbaigtas be visų svarbiausių valstybės institucijų – Prezidento, Seimo, Valstybės saugumo departamento, o taip pat ir Valstybės kontrolės, pritarimo“, pareiškė Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.
2007-11-20