BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Derybos dėl ES Konstitucinės sutarties bus tęsiamos

Data

2003 12 15

Įvertinimas
0
Savaitgalį Briuselyje vykusiame ES valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime nepasisekė išspręsti sudėtingiausio ES Konstitucinės sutarties projekto klausimo - kvalifikuotos balsavimo daugumos apskaičiavimo.
Komentuodamas susitikimo rezultatus Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas tvirtino, kad rezultatas nėra blogas - dėl daugelio Lietuvai svarbių klausimų pavyko susitarti, pavyzdžiui, Komisiją turėtų sudaryti po vieną lygiateisį komisarą iš visų ES valstybių narių. Pasak Ministro Pirmininko, galutinai susitarti dėl visos Konstitucinės sutarties, labiausiai tikėtina, pavyks per pusmetį. Nė viena Konstitucija nebuvo patvirtinta per kelias dienas. Nenuostabu, kad dėl tokio svarbaus projekto buvo sunku sutarti per tokį trumpą laiką, - sakė Premjeras.
“Lietuva konstruktyviai dalyvavo Tarpvyriausybinės konferencijos veikloje – teikėme siūlymus, ieškojome kompromisinių sprendimų. Tai, kad nepavyko šiandieną sutarti - nesustabdys ES integracijos”, - teigė A.Brazauskas.
Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad kiekviena šalis turi savo nacionalinių interesų, tačiau, pasak A.Brazausko, kai kurios iš jų grįžusios namo turi pagalvoti ir apie visos Europos interesus.

2003-12-13