BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Didinami ir minimalieji darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai

Data

2015 12 23

Įvertinimas
0
Finansai atlyginimas.jpg

Vyriausybė posėdyje nutarė nuo 2016 m. sausio 1 d. patikslinti minimaliuosius darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. nustačius minimaliąją mėnesinę algą (MMA) 350 eurų, jų dydžiai  nebūtų mažesni už nustatytą MMA ar minimalųjį valandinį atlygį (2,13 eurų).

„Neteisinga, kad kai kurių sričių specialistų ir netgi įstaigų vadovų minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai yra minimalios algos dydžio. Siekiant, kad kvalifikuotų darbuotojų atlyginimai nesusivienodintų su nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimais, padidinome minimaliuosius darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vyriausybės sprendimu nutarta padidinti penktos ir šeštos kategorijos darbininkų valandinius atlygius ir aukštos kvalifikacijos darbininko koeficientą (vietoj koeficiento 10 numatomas koeficientas 12).

Taip pat patikslintas dėstytojų, dirbančių su klausytojais ir neturinčiais aukštojo išsilavinimo, valandinio atlygio koeficientas (vietoj 8,96 nustatomas 9,69).

Valstybės biudžeto lėšų poreikis šiam sprendimui įgyvendinti – 23,2 mln. eurų – yra numatytas 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte asignavimų valdytojams ir savivaldybėms.