BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dvišalės mišrios komisijos darbotvarkėje – sielovados klausimai

Data

2008 12 16

Įvertinimas
0
Siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutartis, yra sudaryta dvišalė mišri Tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti komisija, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
Vyriausybės rūmuose posėdžiavusios komisijos darbotvarkėje svarstyti klausimai dėl Katalikų Bažnyčios juridinių asmenų apskaitos tvarkos, dėl kapeliono pareigybės sveikatos priežiūros įstaigose, Lietuvos Vyskupų Konferencijos ir valstybės institucijų susitarimų vykdymo, dėl sielovados vaikų globos namuose ir kitose socialinės rūpybos įstaigose, dėl susitarimo dėl informavimo apie siuntimo mokyti tikybos netekimą procedūros, dėl Katalikų Bažnyčios aukštojo mokslo diplomų ir kvalifikacinių laipsnių pripažinimo ir kiti klausimai.
Dvišalės mišrios komisijos nariai apsikeitė nuomonėmis svarstomais klausimais. Bendru sutarimu pritarta nuostatai, kad kapelionams būtų garantuotos sąlygos teikti sielovados paslaugas sveikatos priežiūros įstaigose. Savo ruožtu nutarta, kad iš Katalikų Bažnyčios ir valstybės institucijų atstovų būtų sudaryta darbo grupė, kuri išnagrinėtų klausimus, susijusius su kapeliono pareigybės įsteigimu sveikatos priežiūros įstaigose.
Taip pat nutarta siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai kartu su Vilniaus universiteto ir Kauno medicinos universiteto ekspertais išnagrinėti klausimus, susijusius su būsimųjų gydytojų akušerių ginekologų teise dėl moralinių nuostatų ar religinių įsitikinimų atsisakyti mokytis atlikti kai kurias procedūras, numatytas rezidentūros programose.
Dvišalės mišrios komisijos nariai siūlo Ministrui Pirmininkui pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms išnagrinėti galimybę perkelti sudarytų Lietuvos Vyskupų Konferencijos ir Lietuvos valstybės institucijų susitarimų nuostatas į atitinkamus Lietuvos teisės aktus, taip pat išnagrinėti klausimą dėl naujai sudaromų susitarimų skelbimo.

2008-12-16