BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Sąjungos viršūnių susitikime atsižvelgta ir į Lietuvos siūlymus

Data

2003 12 12

Įvertinimas
0
Viršūnių vadovų susitikime aptarta Europos ekonomikos augimo iniciatyva, teisingumo ir vidaus reikalai, ES plėtra, išoriniai santykiai.
Viršūnių taryba pritarė Lietuvos siūlymui, kad telkiant reikiamas lėšas transeuropiniams projektams yra svarbu sustiprinti visų finansavimo šaltinių derinimą. Premjeras A.Brazauskas pabrėžė, kad tai yra ypač aktualu Baltijos šalims, kurios yra iš esmės infrastruktūriškai atkirstos nuo ES valstybių.
Europos viršūnių taryboje sutarta, kad į “greito starto programą“ bus galima įtraukti gerai parengtus projektus ir gauti jiems reikiamą finansavimą net ir vėlesniame etape. Du Lietuvos projektai – geležinkelis Rail Baltica bei elektros tiltas į Lenkiją – yra įtraukti į Europos Komisijos pasiūlytų prioritetinių transeuropinių projektų sąrašą.
Kartu su kitomis šalimis Lietuva pasiekė, kad atrenkant prioritetinius infrastruktūrinius projektus būtų atsižvelgiama ne tik į gamtines, bet ir į valstybių sienų sukuriamas kliūtis.
Europos viršūnių taryba patvirtino pirmąją ES istorijoje ES Tarybos daugiametę (2004-2006 m.) strateginę programą. Ši programa numato sutartų projektų ir tikslų - būsimos 2007-2013 m. ES finansinės perspektyvos, ES plėtros, naujos kaimynystės politikos, žemės ūkio politikos modernizavimo ir kt. - įgyvendinimo tvarkaraštį.
Dar vienas pirmą kartą ES šalių priimtas dokumentas – Europos saugumo strategija “Saugi Europa geresniame pasaulyje”. Strategija apibrėžia grėsmes ES saugumui ir numato atsako būdus. Europos saugumo strategija tiesiogiai siejasi su Tarpvyriausybinės konferencijos darbu, rengiant Europos Konstituciją, kurios vienas iš tikslų – suteikti ES didesnį politinį vaidmenį tarptautinėje arenoje.
Viršūnių taryba nusprendė, kad kitais metais bus visapusiškai peržiūrėti ES santykiai su Rusija. Premjeras A.Brazauskas pabrėžė, kad Lietuva taip pat yra pasirengusi prisidėti prie šios iniciatyvos. “Taip pat svarbu, kad ES ir Rusijos Partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis nuo 2004 m. gegužės 1 d. būtų taikoma ir naujoms ES šalims” – sakė A.Brazauskas.
Premjero nuomone, Viršūnių susitikime aptarta Europos sienų valdymo agentūra ir bendri pasienio pareigūnų mokymai Lietuvai, kaip ES pasienio valstybei, yra ypač svarbūs.
Vakar, atvykęs į Briuselį, Ministras Pirmininkas A.Brazauskas dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių Ministrų Pirmininkų susitikime, kuriame buvo derinamos šalių pozicijos prieš Viršūnių tarybą bei Tarpvyriausybinę konferenciją.

2003-12-12