BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Greito poveikio injekcija – ekonomikos skatinimui

Data

2020 05 06

Įvertinimas
0
paveik.jpg

Šiandien Vyriausybė paskirstė likusią dalį papildomų ekonomikos skatinimui skirtų lėšų valstybės ir savivaldybių institucijų įgyvendinamiems projektams bei priemonėms. Finansavimas numatytas statybos darbams, programoms ir priemonėms, susijusiems su šalies ekonomikos palaikymu ir (ar) vystymu 2020 metais įgyvendinti. Ši 345 mln. eurų greito poveikio injekcija šalies ekonomikai leis paskatinti darbo vietų išlaikymą ar naujų sukūrimą statybos bei susijusiuose sektoriuose.

Šios lėšos statybos darbams atlikti, programoms ir priemonėms įgyvendinti numatytos skirti tik 2020 metais. Planuojama, kad visos lėšos – 345 mln. eurų – bus panaudotos iki šių metų pabaigos.

Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, balandžio 23 d. Vyriausybė pritarė papildomam 500 mln. eurų skyrimui šiais metais valstybės lėšomis vykdomiems projektams, papildant ekonomikos skatinimo plano dalį.

Lėšos paskirstytos atsižvelgiant į iš ministerijų ir savivaldybių, kurių pasiūlymams pritarė ministerijos, gautus prašymus ir numatomus statybos objektų, programų ir priemonių įgyvendinimo terminus. Prioritetas buvo teikiamas statybos darbų objektams, kurių lėšos bus panaudotos arba kurių įgyvendinimui sutartys su rangovais bus sudarytos iki šių metų liepos 1 d. Taip pat prioritetas buvo teikiamas ir sveikatos apsaugos sektoriui.

Papildoma informacija:

Taip pat lygiagrečiai Finansų ministerija rengia 2020-2021 metų investicijų į Lietuvos ekonomiką skatinimo planą, kurios prisidės prie Lietuvos ekonomikos atkūrimo ir tvaraus augimo. Šios investicijos, sutelkiant visus finansavimo šaltinius, turėtų pasiekti pagrindines sritis, kurios labiausiai padės ekonomikai atsigauti ir užtikrins tvarią ekonomikos plėtrą, t.y., aktyvi darbo jėga (švietimas, žmonių kompetencijos, užimtumas); moksliniai tyrimai, eksperimentinė plėtra, inovacijos; įmonių produktyvumo didinimas ir pramonės skaitmeniniams, e.visuomenė; energijos efektyvumo didinimas ir atsinaujinantys energijos ištekliai; susisiekimo infrastruktūra.