BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ilgalaikio taupymo neskatinančią lengvatą gyvybės draudimo įmokoms siūloma socialiai orientuoti

Data

2016 12 14

Įvertinimas
0
Ekonomika Atlyginimas alga finansai shutterstock_248476168.jpg

Vyriausybė iš esmės pritarė Seimo narių pateikto siūlymo panaikinti Gyventojų pajamų mokesčio lengvatą gyvybės draudimo įmokoms pagal gyvybės draudimo sutartis tikslui, tačiau siūlo kai kurias nuostatas tobulinti.

Užuot visiškai atsisakius lengvatos, Vyriausybė siūlo ją socialiai orientuoti ir nustatyti, kad lengvata būtų taikoma ilgalaikių taupymo instrumentų bendrai įmokų sumai, kuri neviršija 2000 eurų. Šią sumą sudarytų arba gyventojo sumokėtos gyvybės draudimo įmokos pagal gyvybes draudimo sutartį, arba gyventojo savanoriškos įmokos į pensijų fondus, arba abiejų minėtų įmokų suma.

2000 eurų neviršijanti bendra suma, kuri būtų taikoma ir gyvybės draudimo įmokoms, ir įmokoms į pensijų fondus, grįsta prognozuojamu vidutiniu darbo užmokesčio dydžiu 2017 m. Lietuvoje (bruto apie 800 eurų) ir pripažinta finansine rekomendacija, kad taupymui turėtų būti skiriama iki 20 procentų uždirbamų pajamų.

Vyriausybė taip pat siūlo atsisakyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo lengvatos, pagal kurią gyvybės draudimo išmoka neapmokestinama, jei naudos gavėjas yra jaunesnis nei 26 metų, nes nepasiekiamas šios lengvatos tikslas – ilgalaikis taupymas. Lengvata skatina draudėjus praėjus dešimt metų po sutarties sudarymo ja pasinaudoti – pakeisti naudos gavėją arba ją nutraukti, nekaupiant papildomai ilgesniam laikui.

Siekiant nepažeisti konstituciškai apsaugotus teisėtus žmonių lūkesčius, siūloma, kad Gyventojų pajamų mokesčio  lengvata būtų netaikoma tik gyvybės draudimo išmokoms pagal nuo 2017 m. sausio 1 d. sudarytas naujas sutartis, taip pat toms, kurios buvo pratęstos po 2017 m. sausio 1 d.