Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Inovacijų prizas 2011“ - Vyriausybės elektroninio pasirašymo sistemai „ELPAS“

Data

2011 12 16

Įvertinimas
0

Vyriausybės elektroninio pasirašymo sistema „ELPAS“ tapo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2011“ laimėtoja „Inovatyvaus produkto“ kategorijoje. Įdiegusi Vyriausybės elektroninio pasirašymo informacinę sistemą, Lietuva įsijungė į šioje srityje pirmaujančių ES valstybių gretas. Kaimyninių valstybių – Latvijos ir Lenkijos Vyriausybės kol kas elektroninio parašo savo veikloje nenaudoja.

Elektroninio pasirašymo sistemą „ELPAS“ neatlygintinai sukūrė UAB „Mitsoft“, bendradarbiaudama su Ministro Pirmininko tarnyba. Vidaus reikalų ministerija organizavo specialių elektroninio pasirašymo priemonių pagaminimą bei Ministrų kabineto narių valstybės tarnautojo pažymėjimų pritaikymą šiai sistemai.

„ELPAS“ sudaro galimybes įforminant ir išleidžiant Vyriausybės priimtus teisės aktus atsisakyti popierinių jų variantų. Jų atsisakyta ir teikiant įstatymų bei Respublikos Prezidento dekretų projektus Seimui ir Prezidentūrai.

Galimybė pasirašyti elektroniniu būdu taip pat padeda taupyti laiką. Ministrų kabinetas pateiktus teisės aktus gali pasirašyti elektroniniu parašu bet kuriuo patogiu metu, bet kurioje vietoje. Nuo 2011 m. rugsėjo 7 d. Ministrų kabinetas kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašė daugiau nei 500 teisės aktų.

„Inovacijų prizas 2011“ – jau tradiciniu tapęs konkursas, organizuojamas Lietuvos inovacijų centro kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija. Renginį globoja Ūkio ministerija, konkursas organizuojamas septintus metus iš eilės. Jo tikslas – skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą bei suteikti įmonėms galimybę įvertinti savo konkurencingumą ir inovatyvumą.