copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įtvirtintos pagrindinės Visagino AE Koncesijos sutarties sąlygos

Data

2011 12 23

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybės rūmuose pasirašytas susitarimas dėl esminių Visagino AE Koncesijos sutarties sąlygų. Susitarimą pasirašė Koncesijos konkurso komisijos pirmininkas, energetikos viceministras Žygimantas Vaičiūnas ir strateginio investuotojo kompanijos „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu.

Šis susitarimas yra Koncesijos sutarties turinį ir jos sudedamąsias dalis nustatantis dokumentas. Susitarimas taip pat apibrėžia pagrindinius principus, pagal kuriuos kartu su regioniniais partneriais bus baigiama rengti Koncesijos sutartis. Koncesijos sutartis bus teikiama tvirtinti Seimui pavasario sesijoje. Ši sutartis bus vieša.

„Šiandien mes fiksuojame pusmečio intensyvių derybų rezultatus. Tai yra tarpinis finišas. Sutarta dėl esminių Koncesijos sutarties principų ir nuostatų“, - pareiškė energetikos viceministras Ž.Vaičiūnas.

"Mes labai džiaugiamės šiandien pasirašytu susitarimu dėl pagrindinių Koncesijos sutarties nuostatų. Suprantame Visagino atominės elektrinės projekto svarbą, todėl dėsime visas pastangas, kad Koncesijos sutartis būtų parengta sutartu laiku", – sakė "Hitachi" viceprezidentas M.Hanyu.

Nuo šių metų liepos 14 d., kai strateginiu investuotoju buvo pasirinkta „Hitachi“ kompanija, ne tik sparčiai vyko derybos, tačiau atlikti ir kiti projekto parengiamieji darbai.

Pagal EURATOM sutarties 41 straipsnio reikalavimus Europos Komisijai oficialiai pateiktas pranešimas apie Visagino atominės elektrinės projektą. Kaip projekto inžinierius prie Visagino AE prisijungė didžiausia JAV elektros energetikos infrastruktūros kompanija „Exelon“. „Hitachi“ ir UAB „Visagino atominė elektrinė“ specialistai baigė inžinerinius parengiamuosius darbus, kuriuose aktyviai dalyvavo regioninių partnerių ekspertai.

Šie ir kiti per labai trumpą laikotarpį užbaigti darbai rodo tęstinį Visagino AE projekto dalyvių įsipareigojimą šį strategiškai svarbų projektą įgyvendinti tinkamai ir laiku.