copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kitąmet socialinio draudimo išmokų dydį lemiančios draudžiamosios pajamos grąžinamos į prieškrizinį lygį

Data

2011 12 28

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymui nuo 2012 m. atstatyti einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydį, nuo kurio priklauso daugelis socialinio draudimo išmokų: senatvės ir netekto darbingumo pensijos, motinystės, tėvystės, ligos pašalpų maksimali ir minimali riba, nedarbo išmokų „lubos“ ir kt.

Einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydis bus atstatytas į 2009 m. lygį ir kitąmet sudarys 1488 litus. Dėl sunkmečio 2010-2011 m. taikant Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nuostatas, einamųjų metų draudžiamosios pajamos sudarė 1170 litų.

Kadangi nuo 2012 m. draudžiamosios pajamos grįžta į 2009 m. lygį, tai reiškia, kad senatvės, netekto darbingumo pensijos nebebus mažinamos (taip pat ir dirbantiems pensininkams).