BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kredito unijos galės teikti daugiau paslaugų

Data

2007 12 19

Įvertinimas
0
Šiandien vykusiame posėdyje Vyriausybė pritarė Seimo narių pateiktiems Kredito unijų įstatymo pakeitimams, kuriuos priėmus Seimui kredito unijos galės teikti daugiau paslaugų.
Priėmus minėto įstatymo pakeitimus kredito unijos galės priimti bei skolinti indėlius ir kitas grąžintinas lėšas platesniam asmenų ratui, teikti finansinės nuomos (lizingo) paslaugas, teikti finansinius laidavimus ir finansines garantijas, užsiimti finansiniu tarpininkavimu, išleisti ir tvarkyti elektroninius pinigus, teikti informaciją bei konsultacijas kredito teikimo ir mokėjimo klausimais, nuomoti seifo kameras, keisti valiutą ir kt..
Naujame Kredito unijų įstatymo projekte išplečiamas ratas asmenų, iš kurių kredito unija turi teisę priimti indėlius ir kitas grąžintinas lėšas: iš Lietuvos Respublikoje įsteigtų asociacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, profesinių sąjungų, sodininkų bendrijų, gyvenamųjų namų statybos bendrijų, daugiabučių namų savininkų bendrijų, garažų statybos ir eksploatavimo bendrijų, valstybės ar savivaldybių įstaigų ir institucijų ir kt.
Taip pat išplečiamas ir asmenų, galinčių tapti kredito unijos nariais, sąrašas.
Siekiant užtikrinti kredito unijos veiklos stabilumą ir patikimumą, įstatymo projekte numatyta, kad bus taikomi skolinimo apribojimai: skolinimui kredito unijos pajiniams įnašams atlikti, skolinimo kredito unijos vadovams ir su kredito unijos vadovais artimos giminystės, taip pat svainystės ryšiais susijusiems asmenims. Be to, visiems kredito unijos nariams nustatyta teisė į vienodas finansinių paslaugų teikimo sąlygas. Garantuojant klientų interesų apsaugą, nustatytas įpareigojimas kredito unijai teikti klientams išsamią informaciją, susijusią su finansinių paslaugų teikimu.
Be to, atsižvelgdama į tai, kad šis įstatymo projektas praplečia kredito unijų paslaugų bei asmenų, galėsiančių tapti kredito unijos nariais, Vyriausybė siūlo padidinti mažiausią kredito unijos kapitalo dydį nuo 15 tūkst. litų iki 50 tūkst. litų.

2007-12-19