BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Latvija ir Estija patvirtino remiančios naujos atominės elektrinės statybą

Data

2007 12 21

Įvertinimas
0
Šengeno zonos plėtros proga Taline susitikę trijų Baltijos valstybių premjerai aptarė šiandien atsiveriančią Šengeno erdvę ir pasidžiaugė jos teikiamomis naujomis galimybėmis ES piliečiams.
G. Kirkilo nuomone, pasienio savivaldybės galėtų pradėti pasienio infrastruktūros atkūrimo ir plėtros darbus. Lietuvos premjero nuomone, Šengeno erdvė neturi būti aklinai uždara. „Turime palaikyti kontaktus su rytinėmis ES kaimynėmis ir skleisti demokratines vertybes už Europos ribų“, - pareiškė G.Kirkilas.
Susitikime buvo aptarta Europos kaimynystės politika ir praėjusią savaitę Briuselyje vykusios Europos Vadovų Tarybos išvadose esantis raginimas vystyti daugiašalio bendradarbiavimo formatus ES Rytinėje kaimynystėje. Susitikime taip pat buvo aptarti išorinės ES - Rusijos sienos pralaidumo klausimai.
G. Kirkilas pasidžiaugė, kad ES daugiau dėmesio skiria energijos išteklių tiekimo, saugumo ir energetikos, vidaus rinkos jungčių klausimams. Premjerai sutarė, kad klimato kaitos ir išorinės energetikos politikos formavimas yra svarbios ES darbotvarkės temos. Premjerai taip pat vieningai pareiškė, jog ES rengiama Baltijos jūros regiono strategija skatins regiono konkurencingumą, ekonominį augimą ir sanglaudą, padės spręsti energetinio saugumo, aplinkosaugos ir transporto problemas.
Premjerai pasidalino nuomonėmis apie šalių bendradarbiavimą energetikos srityje, elektros tiltų į Lenkiją ir Švediją tiesimą ir dar kartą išreiškė susirūpinimą „Nord Stresam“ projekto keliamais pavojais aplinkai.
Latvijos Premjeras Ivaras Godmanis ir Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas palinkėjo Gediminui Kirkilui kuo greičiau pabaigti formuotis nacionalinio investuotojo bendrovę, sukurti bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos valstybių įmonę ir pradėti naujos AE projektavimo darbus.

2007-12-21