BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva jungiasi prie Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją

Data

2006 11 08

Įvertinimas
0
Vyriausybė nutarė kreiptis į Prezidentą, prašydama pateikti Seimui ratifikuoti Jungtinių Tautų konvenciją prieš korupciją, pasirašytą 2003 m. gruodžio 10 d. Meridoje (Meksika).

Konvencija siekiama remti ir stiprinti priemones, skirtas veiksmingiau užkirsti kelią korupcijai ir kovoti su ja, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir savitarpio pagalbą, skatinti sąžiningumą, atskaitomybę ir tinkamą valdymą viešųjų reikalų ir viešosios nuosavybės srityse.
Ši tarptautinė sutartis skatina valstybes imtis efektyvių priemonių korupciniams nusikaltimams nustatyti bei užtikrinti tokių nusikaltimų prevenciją. Konvencija numato bendruosius standartus, priemones bei taisykles, kurias valstybės, Konvencijos Šalys, privalo priimti, sustiprinti bei įgyvendinti kovoje su korupcija. Ji įvardina prevencines priemones bei labiausiai paplitusių tiek privačiame, tiek ir viešajame sektoriuje korupcijos formų kriminalizavimą.

Šiuo metu Konvenciją yra pasirašiusios 140, o ratifikavusios – 40 valstybių. Lietuva, kartu su kitomis signatarėmis, Konvenciją pasirašė 2003 m. gruodžio 10 d. Tačiau tam, kad ši tarptautinė sutartis įsigaliotų Lietuvos atžvilgiu, būtina ją ratifikuoti.

2006-11-08