BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Vengrijos Premjerų susitikimas

Data

2007 11 20

Įvertinimas
0

Šiandien Lietuvoje vienos dienos oficialaus vizito yra atvykęs Vengrijos Ministras Pirmininkas Ferenc Gyurcsany. Susitikęs su svečiu Lietuvos Premjeras Gediminas Kirkilas įteikė neseniai Lietuvių kalbos instituto ir Kultūros ministerijos lėšomis išleistą lietuvių – vengrų kalbų žodyną ir padėkojo už Vengrijos paramą Vilniuje veikiančiam Europos humanitariniam universitetui.
Lietuvos ir Vengrijos Ministrai Pirmininkai Gedminas Kirkilas ir Ferenc Gyurcsany taip pat aptarė abiejų šalių vidaus politikos aktualijas. F.Gyurcsany papasakojo apie Vengrijos vykdomą griežtų taupymo priemonių programą, kurios dėka pavyko sumažinti valstybės skolos augimo tempus. G.Kirkilas domėjosi apie Vengrijos vykdomus struktūrinius pertvarkymus švietimo ir sveikatos apsaugos srityse. G.Kirkilas informavo apie naujos atominės elektrinės statybą, elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektus.
Vyriausybių vadovai taip pat aptarė išorinę ES energetinę politiką. G.Kirkilas ir F.Gyurcsany vieningai sutarė, kad ES turi būti solidari ir ieškoti alternatyvų Rusijai, stiprindama bendradarbiavimą energetikos srityje su išorės partneriais – Centrinės Azijos, Kaspijos ir Juodosios jūros regionais bei JAV.
Ministrai Pirmininkai pasidžiaugė Lisabonoje pasiektu susitarimu dėl ES Reformų sutarties ir išreiškė viltį, jog sutarties ratifikavimas praeis sklandžiai ir ji įsigalios iki rinkimų į Europos Parlamentą 2009 m.
Premjerai pasikeitė nuomonėmis dėl ES kaimynystės politikos. Abu sutarė, kad reikia siekti didesnio jos efektyvumo ir svarbiausi žingsniai rytinių kaimynių - Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos - atžvilgiu turėtų būti: laisvos prekybos zonos plėtra ir laipsniškas šių šalių integravimas į ES vidaus rinką; visų režimo palengvinimas šioms šalims; užšaldytų konfliktų sprendimas ir parama demokratijai bei pilietinei visuomenei. G.Kirkilo nuomone, santykiai su Rusija turi būti grindžiami demokratinėmis vertybėmis ir abipusiai naudingu bendradarbiavimu. G.Kirkilas ir F.Gyurcsany taip pat pabrėžė, jog ES santykiuose su Rusija svarbus šalių narių solidarumas.
2007-11-20