Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos šaulių sąjunga 2019 metais minės savo veiklos 100-metį

Data

2018 09 12

Įvertinimas
3
sauliai.jpg

Rugsėjo 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Lietuvos šaulių sąjungos metų minėjimo 2019 m. planui, kuriuo siekiama paminėti Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 100-metį, įamžinti šaulių indėlį Nepriklausomybės kovose ir pagerbti kovojusių prieš sovietų okupaciją, žuvusių sovietų lageriuose, tremtyje šaulių atminimą. 2019 metus Seimas yra paskelbęs Lietuvos šaulių sąjungos metais.

Minėdama įkūrimo 100-metį Lietuvos šaulių sąjunga 2019 m. birželio mėnesį numato surengti iškilmingą rikiuotę ir 100-mečio priesaikos ceremoniją Katedros aikštėje Vilniuje, kartu vyks ir įvairūs minėjimo renginiai  Bernardinų sode, gretimose gatvėse.

Ateinančiais metais visų šalies mokyklų moksleivius ketinama pakviesti dalyvauti rašinių konkurse „Jaunojo šaulio viltys: laiškas Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo 1918 m. signatarams“. Kaune, kartu su akademine bendruomene, Vytauto Didžiojo universitetu, planuojama organizuoti konferenciją „Šauliškumo samprata XXI a.“ Vytauto Didžiojo karo muziejuje taip pat Kaune numatoma surengti Lietuvos šaulių sąjungos ekspoziciją-parodą, atvirą kauniečiams ir miesto svečiams.

Minint Sąjungos 100-metį ir Sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio–Pūtvio 145-ąsias gimimo metines, visi norintys bus kviečiami prisijungti prie pėsčiųjų žygio Kelmės raj. apylinkėse. Pačioje Kelmėje planuojama pastatyti paminklą Vladui Putvinskiui–Pūtviui. Palangoje numatoma organizuoti tarptautines jaunųjų šaulių sporto žaidynes.

Įvairūs Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiui minėti skirti renginiai visuomenei (edukacinės veiklos moksleiviams, pėsčiųjų žygiai, svarbių Šaulių sąjungai datų minėjimai) vyks daugelyje šalies savivaldybių, kur yra šaulių rinktinės. 

Šaulių sąjungos pamatai ir vertybės formavosi kartu su Lietuvos valstybės atkūrimu, kovose už jos nepriklausomybę. Lietuvos šaulių sąjunga siekia ugdyti pasitikin­čius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.

Šiandien Lietuvos šaulių sąjunga vienija apie 11 tūkst. narių ir yra reikšminga patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymo organizacija bei valstybės gynybos atrama.

Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) buvo įkurta 1919 m. birželio 27 d., o jau rugsėjo 15 d. Krašto apsaugos ministerija patvirtino LŠS įstatus. Organizacija tarpukariu vienijo daugiau nei 60 tūkst. narių, o prasidėjus nacistinei ir sovietinei okupacijai šauliai tapo vienu iš pagrindinių rezistencijos ramsčių.

Nors LŠS sovietinės okupacijos laikotarpiu buvo uždrausta, jos veikla nenutrūko ir buvo palaikoma Lietuvos išeivių, visų pirma – Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur 1954 m. kovo 7 d. Amerikos lietuviai Čikagoje paskelbė LŠS atkūrimą. Prasidėjus Atgimimui, 1989 m. birželio 1 d. mitinge Kaune buvo paskelbtas LŠS atkūrimo Lietuvoje siekis, o 1990 m. vasario 15 d. įvyko LŠS atkuriamoji konferencija.

2017 m. gruodžio 7 d. Lietuvos Seimo nutarimu 2019 metai paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais.

Plačiau apie Lietuvos šaulių sąjungą