BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lituanistikos plėtros komisijos posėdyje aptarti lituanistikos finansavimo ir Baltų akademijos steigimo klausimai

Data

2011 12 28

Įvertinimas
0

Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama Lituanistikos plėtros komisija šiandien posėdyje aptarė lituanistikos finansavimo klausimą bei nacionalinio baltistikos centro – Baltų akademijos – steigimo galimybes.

Komisija nusprendė, kad lituanistikos plėtra turi tapti prioritetine sritimi, kuriai Europos Sąjungos 2014-2020 m. finansinėje perspektyvoje būtina numatyti lėšų mokslinių tyrimų infrastruktūrai modernizuoti. Taip pat nutarta stiprinti lituanistikos doktorantūros studijas, daugiau dėmesio skirti lituanistikos mokslinių tyrimų rezultatų sklaidai viešojoje erdvėje, planuojama parengti ilgalaikių mokslinių tyrimų programą.

Lituanistikos plėtros komisija taip pat priėmė sprendimą steigti nacionalinį baltistikos centrą – Baltų akademiją, kuri padėtų sutelkti humanitarinių mokslų pajėgas bendrai baltistikos tyrimų atnaujinimo, plėtros ir sklaidos veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Ateityje būtų siekiama, kad Vilnius taptų tarptautiniu baltistikos centru.

Baltų akademiją siūloma įsteigti 2012 m. liepos 1 d. Sprendimą dėl Baltų akademijos įsteigimo ir jos strateginių veiklos gairių priims Vyriausybė.