BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mažosios bendrijos įteisinimas palengvins sąlygas pradėti nuosavą verslą

Data

2011 12 28

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybė pritarė pasiūlymui įtvirtinti naują ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens teisinę formą – mažąją bendriją. Seimui priėmus siūlomą Mažųjų bendrijų įstatymą, taip pat su juo susijusius įstatymus, šie įstatymai įsigaliotų 2012 m. liepos 1 d.

Vyriausybė posėdyje pritarė ir kartu su Mažųjų bendrijų įstatymo projektu pateiktiems 16 susijusių įstatymų projektų, kuriuos priėmus būtų įtvirtinta teisė įmonei persitvarkyti į mažąją bendriją, reglamentuojamas mažosios bendrijos dalyvio priverstinis pasitraukimas, sprendžiami su paprastesniu mažosios bendrijos buhalterinės apskaitos tvarkymu ir finansinių ataskaitų sudarymu susiję klausimai ir kt.

Naujosios juridinio asmens teisinės formos – mažosios bendrijos – sukūrimas prisidės prie verslo aplinkos gerinimo. Naujos teisinės formos atsiradimas sudarys sąlygas mažiausiomis laiko ir piniginėmis sąnaudomis pradėti nuosavą verslą. Numatoma, kad mažosios bendrijos steigėjais (nariais) galės būti tik fiziniai asmenys.

Planuojama, kad mažoji bendrija bus itin patraukli todėl, kad šiai teisinei formai siūloma nenumatyti minimalaus kapitalo reikalavimo. Mažųjų bendrijų įstatymo projekte siūloma įtvirtinti galimybę gauti išmokas kaip avansu išmokamą pelną, o mažosios bendrijos pelną paskirstyti ne tik pasibaigus mažosios bendrijos finansiniams metams, bet ir už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį.

Mažųjų bendrijų įstatymo projektą, su juo susijusių įstatymų projektus ir kitą medžiagą galima rasti Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų informacinės sistemos Projektų registravimo posistemėje http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=121002&p_query=&p_tr2=&p_org=&p_fix=n&p_gov=n (2011 m. gruodžio 23 d., Nr. 11-3316-05).